Dzisiaj jest poniedziałek, 24 września 2018 r., 267 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

[ZDJĘCIA] Podróż do przeszłości na 80 lat Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach
Dodał: JaW, 21-10-2016 15:15, odsłon: 17267

Program kabaretowo-artystyczny "Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu nauczycieli i absolwentów szkoły był prawdziwą wisienką na torcie obchodzonego w piątek pięknego jubileuszu 80-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach. Nie brakowało wzruszających momentów, wspominków, urodzinowego tortu oraz oczywiście życzeń, w których najczęściej powtarzane były te, żeby popularna Dwójka mogła cieszyć się z kolejnych jubileuszy. Pierwszą galerię zdjęć z imprezy można już oglądać w Pionki24. Wkrótce relacja wideo.

O tym, że Szkoła Podstawowa nr 2 ma swój niepowtarzalny klimat i jest placówką środowiskową, mocno zakorzenioną we wschodniej części Pionek, najlepiej wiedzą pracujący tam nauczyciele, dyrektorzy i dziesiątki pokoleń uczniów, którzy kończyli Dwójkę. W piątek podczas jubileuszu 80-lecia mogli się o tym przekonać zaproszeni goście.

 

Uroczystości rocznicowe zaczęły się od mszy świętej, która odprawiona została w pobliskiej parafii św. Maksymiliana. Potem wszyscy uczestnicy przenieśli się do budynku szkoły na część oficjalną i artystyczną.

 

Dyrektor Agnieszka Szymańska odbierała życzenia od władz miasta, swoich koleżanek i kolegów dyrektorów z pionkowskich przedszkoli oraz szkół. Figurkę anioła na szczęście przekazał Jerzy Furga z Warsztatów Terapii Zająciowej, a pamiątkowy drzeworyt Artur Mazur z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Pamiętano też o byłych dyrektorach PSP nr 2, którym podziękowano kwiatami.

 

 

Bogatą historię szkoły przedstawiła Agnieszka Szymańska, dyrektor PSP nr 2.

 

Najlepsze na wszystkich dopiero czekało. Świetny występ kabaretowy-artystyczny dali nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2. Piosenką, wierszem i scenkami kabaretowymi przenieśli wszystkich w klimat lat ‘30.

 

Bo taki właśnie był ten piątkowy jubileusz. Podróż do przeszłości, wspominanie ważnych chwil w historii szkoły, na korytarzu pamiątkowe kroniki i wystawa archiwalnych zdjęć. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa jest dumna ze swojej historii, a 80 urodziny były doskonałą okazją do tego, żeby się nią pochwalić.

 

 

Swoją naukę w Dwójce wspominała zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek, absolwentka szkoły rocznik 1964.

 

A na koniec dla wszystkich był oczywiście urodzinowy tort i poczęstunek wypełniony gwarem rozmów absolwentów, pracowników, nauczycieli, dyrektorów szkoły i zaproszonych gości.

 

...Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 została powołana do życia decyzją Rady Gminy z 13 czerwca 1935 roku mówiącą o tym, żeby wybudować siedmioklasową Publiczną Szkołę Powszechną nr 2. Budowę ukończono w sierpniu 1936 roku, a pierwszy dzwonek zabrzmiał 7 września. Kierownikiem szkoły został Jan Piątkowski. W 1988 roku szkoła otrzymała sztandar oraz patrona, którym został Bolesław Prus...

 

 

Nauczyciele i absolwenci PSP nr 2 przenieśli wszystkich w klimat lat '30.

 

 

A na koniec był oczywiście urodzinowy tort.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To już szczyt szczytów. Na 80 lecie szkoły przyszedł likwidator tej szkoły pan Zawodnik i pan Górka.

Trzeba mieć tupet.
Dobrze że to referendum będzie.
21-10-2016, 16:50:22
+ 14
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook