Dzisiaj jest piątek, 27 kwietnia 2018 r., 117 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Podróż do przeszłości na 80 lat Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach
Dodał: JaW, 21-10-2016 15:15, odsłon: 16980

Program kabaretowo-artystyczny "Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu nauczycieli i absolwentów szkoły był prawdziwą wisienką na torcie obchodzonego w piątek pięknego jubileuszu 80-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach. Nie brakowało wzruszających momentów, wspominków, urodzinowego tortu oraz oczywiście życzeń, w których najczęściej powtarzane były te, żeby popularna Dwójka mogła cieszyć się z kolejnych jubileuszy. Pierwszą galerię zdjęć z imprezy można już oglądać w Pionki24. Wkrótce relacja wideo.

O tym, że Szkoła Podstawowa nr 2 ma swój niepowtarzalny klimat i jest placówką środowiskową, mocno zakorzenioną we wschodniej części Pionek, najlepiej wiedzą pracujący tam nauczyciele, dyrektorzy i dziesiątki pokoleń uczniów, którzy kończyli Dwójkę. W piątek podczas jubileuszu 80-lecia mogli się o tym przekonać zaproszeni goście.

 

Uroczystości rocznicowe zaczęły się od mszy świętej, która odprawiona została w pobliskiej parafii św. Maksymiliana. Potem wszyscy uczestnicy przenieśli się do budynku szkoły na część oficjalną i artystyczną.

 

Dyrektor Agnieszka Szymańska odbierała życzenia od władz miasta, swoich koleżanek i kolegów dyrektorów z pionkowskich przedszkoli oraz szkół. Figurkę anioła na szczęście przekazał Jerzy Furga z Warsztatów Terapii Zająciowej, a pamiątkowy drzeworyt Artur Mazur z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Pamiętano też o byłych dyrektorach PSP nr 2, którym podziękowano kwiatami.

 

 

Bogatą historię szkoły przedstawiła Agnieszka Szymańska, dyrektor PSP nr 2.

 

Najlepsze na wszystkich dopiero czekało. Świetny występ kabaretowy-artystyczny dali nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2. Piosenką, wierszem i scenkami kabaretowymi przenieśli wszystkich w klimat lat ‘30.

 

Bo taki właśnie był ten piątkowy jubileusz. Podróż do przeszłości, wspominanie ważnych chwil w historii szkoły, na korytarzu pamiątkowe kroniki i wystawa archiwalnych zdjęć. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa jest dumna ze swojej historii, a 80 urodziny były doskonałą okazją do tego, żeby się nią pochwalić.

 

 

Swoją naukę w Dwójce wspominała zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek, absolwentka szkoły rocznik 1964.

 

A na koniec dla wszystkich był oczywiście urodzinowy tort i poczęstunek wypełniony gwarem rozmów absolwentów, pracowników, nauczycieli, dyrektorów szkoły i zaproszonych gości.

 

...Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 została powołana do życia decyzją Rady Gminy z 13 czerwca 1935 roku mówiącą o tym, żeby wybudować siedmioklasową Publiczną Szkołę Powszechną nr 2. Budowę ukończono w sierpniu 1936 roku, a pierwszy dzwonek zabrzmiał 7 września. Kierownikiem szkoły został Jan Piątkowski. W 1988 roku szkoła otrzymała sztandar oraz patrona, którym został Bolesław Prus...

 

 

Nauczyciele i absolwenci PSP nr 2 przenieśli wszystkich w klimat lat '30.

 

 

A na koniec był oczywiście urodzinowy tort.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
To już szczyt szczytów. Na 80 lecie szkoły przyszedł likwidator tej szkoły pan Zawodnik i pan Górka.

Trzeba mieć tupet.
Dobrze że to referendum będzie.
21-10-2016, 16:50:22
+ 14
- 9
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook