Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Międzynarodowy wieczór kolęd w Centrum Aktywności Lokalnej
Dodał: JaW, 20-12-2015 23:50, odsłon: 2590

Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Radomia oraz ukraiński klarnecista Myhajło Kuljeszow wystąpili w niedzielę w Centrum Aktywności Lokalnej podczas ekumenicznego koncertu kolęd. Koncert zorganizowali Szkoła Podstawowa nr 2 w Pionkach oraz CAL. Relację wideo można oglądać w Pionki24TV. Patronem medialnym niedzielnego koncertu była redakcja Pionki24.

Była to już druga edycja spotkań ze śpiewem chóralnym, których pomysłodawcą jest nauczycielka PSP nr 2, Renata Gałczyńska-Smal. W ubiegłym roku w szkole odbył się koncert chóru prawosławnego z parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Radomiu.

 

W niedzielę na scenie Centrum Aktywności Lokalnej wystąpił Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Radomiu, który od 2004 roku działa przy miejscowej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Chórzyści pod dyrekcją Katarzyny Rudkowskiej wykonali nie tylko znane polskie kolędy, ale też ukraińskie, francuskie i portugalskie. O tym, że chór ma szeroki repertuar można się było przekonać, gdy zaśpiewali pastorałkę "Jest taki dzień" z repertuaru Czerwonych Gitar, czy kolędę "Uciekali" z musicalu Metro. Blisko 40-minutowy koncert chóru z Radomia został przyjęty gorącymi brawami. Nie obyło się bez bisu, podczas którego wykonana została autorska wersja znanej piosenki Leonarda Cohena "Hallelujah".

 

W drugiej części koncertu wystąpił klarnecista z Ukrainy, Myhajło Kuljeszow. Oprócz kolęd ze wschodu zagrał też dwa utwory, w których na pianinie akompaniował mu Marcin Alot, dyrektor CAL.

 


 

 

W ostatniej części koncertu razem z chórzystami z Radomia kolędy śpiewali widzowie, których około stu zgromadziło się w niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

 

 

Ukraiński klarnecista Myhajło Kuljeszow zagrał dwie melodie wspólnie z Marcinem Alotem, dyrektorem CAL.


Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook