Dzisiaj jest wtorek, 26 września 2017 r., 269 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Kubki Dzień Chłopka - WszystkoBlisko
[WIDEO] Międzynarodowy wieczór kolęd w Centrum Aktywności Lokalnej
Dodał: JaW, 20-12-2015 23:50, odsłon: 2852

Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Radomia oraz ukraiński klarnecista Myhajło Kuljeszow wystąpili w niedzielę w Centrum Aktywności Lokalnej podczas ekumenicznego koncertu kolęd. Koncert zorganizowali Szkoła Podstawowa nr 2 w Pionkach oraz CAL. Relację wideo można oglądać w Pionki24TV. Patronem medialnym niedzielnego koncertu była redakcja Pionki24.

Była to już druga edycja spotkań ze śpiewem chóralnym, których pomysłodawcą jest nauczycielka PSP nr 2, Renata Gałczyńska-Smal. W ubiegłym roku w szkole odbył się koncert chóru prawosławnego z parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Radomiu.

 

W niedzielę na scenie Centrum Aktywności Lokalnej wystąpił Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Radomiu, który od 2004 roku działa przy miejscowej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Chórzyści pod dyrekcją Katarzyny Rudkowskiej wykonali nie tylko znane polskie kolędy, ale też ukraińskie, francuskie i portugalskie. O tym, że chór ma szeroki repertuar można się było przekonać, gdy zaśpiewali pastorałkę "Jest taki dzień" z repertuaru Czerwonych Gitar, czy kolędę "Uciekali" z musicalu Metro. Blisko 40-minutowy koncert chóru z Radomia został przyjęty gorącymi brawami. Nie obyło się bez bisu, podczas którego wykonana została autorska wersja znanej piosenki Leonarda Cohena "Hallelujah".

 

W drugiej części koncertu wystąpił klarnecista z Ukrainy, Myhajło Kuljeszow. Oprócz kolęd ze wschodu zagrał też dwa utwory, w których na pianinie akompaniował mu Marcin Alot, dyrektor CAL.

 


 

 

W ostatniej części koncertu razem z chórzystami z Radomia kolędy śpiewali widzowie, których około stu zgromadziło się w niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

 

 

Ukraiński klarnecista Myhajło Kuljeszow zagrał dwie melodie wspólnie z Marcinem Alotem, dyrektorem CAL.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!! ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ WE WTORKI I PIĄTKI W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM O GODZ.18.START 05.09.(WTOREK). JEŚLI C...
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook