Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 r., 261 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Grabowski
80. urodziny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa. Jubileusz Dwójki będzie podróżą w czasie
Dodał: JaW, 14-10-2016 12:15, odsłon: 15694

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach świętuje w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. Dwójka swoje urodziny będzie obchodzić podczas uroczystości zaplanowanych na piątek 21 października. - Chcemy cofnąć się w czasie i powspominać dawną historię szkoły oraz podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierali przez lata – mówi Agnieszka Szymańska, dyrektor PSP nr 2.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W uroczystościach udział wezmą nie tylko byli nauczyciele i pracownicy, ale też żyjący dyrektorzy Dwójki. Zaproszenia otrzymali Zofia Stąpór, Marian Frysztak, Bogumiła Wilk, Tomasz Kozieł i Halina Osińska.

 

Jubileusz 80-lecia istnienia PSP nr 2 odbędzie się w piątek 21 października. Najpierw o godzinie 10:00 uroczysta msza święta w kościele św. Maksymiliana Kolbe. Potem uczestnicy przeniosą się do budynku szkoły, gdzie o godzinie 11:30 rozpocznie się część oficjalna i artystyczna. Co ciekawe w głównych rolach mają wystąpić nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2. Na zakończenie o godzinie 13:30 spotkanie pokoleń przy torcie jubileuszowym.

 

Urodzinom Dwójki ma towarzyszyć wystawa archiwalnych zdjęć na korytarzach szkoły, która pozwoli przenieść się wszystkim w klimat i atmosferę lat ‘30, kiedy do PSP nr 2 została powołana do życia.

 

HISTORIA

Popularna Dwójka została powołana do życia decyzją Rady Gminy z 13 czerwca 1935 roku mówiącą o tym, żeby wybudować siedmioklasową Publiczną Szkołę Powszechną nr 2. Budowę ukończono w sierpniu 1936 roku, a pierwszy dzwonek zabrzmiał 7 września. Kierownikiem szkoły został Jan Piątkowski...

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook