Dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020 r., 303 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Agata Chmielewska nową dyrektor MOK
Dodał: DL, 05-02-2020 11:14, odsłon: 5342
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W środę, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się powitanie nowej szefowej pionkowskiej kultury. To Agata Chmielewska, która przez ponad jedenaście lat pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach. Przez ostatni niemal rok pełniła funkcję głównego specjalisty do spraw imprez, czyli zastępcy dyrektora w Centrum Aktywności Lokalnej. Podczas spotkania pożegnano także Ryszarda Dybińskiego, byłego dyrektora MOK, który ma za sobą owocny rok kierowania tą jednostką. 

Były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia. Jako pierwszy głos zabrał doczesny dyrektor MOK Ryszard Dybiński, który podziękował burmistrzowi oraz wszystkim pracownikom za współpracę oraz otrzymywane wsparcie. Złożył także najserdeczniejsze życzenia nowej dyrektor Agacie Chmielewskiej. - Panie burmistrzu dziękuję bardzo, że rok temu powierzył mi pan pełnienie obowiązków dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Dziękuję również za wsparcie, którym Pan i Pani burmistrz otaczaliście nasz ośrodek. Liczę na to, że ta pomoc i to wspomaganie będzie jeszcze większa. Dziękuję za to, że zawsze można było liczyć dobre słowo, na kontakt i na waszą obecność. Jak gospodarz jest to i pracownicy inaczej się czują. Ze swoich zdań myślę, że się wywiązaliśmy, dużo ciekawych rzeczy działo się w naszym mieście. Wszyscy przychodząc do domu kultury czuli się jak u siebie, mogli liczyć na wszelkie udogodnienia z naszej strony. Mieszkańcy miasta także wykazywali się inicjatywą przychodząc do nas z różnymi pomysłami. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, z którym bardzo się zżyłem. Jako zespół jesteście bardzo mocni, silni, trzymajcie się razem. Pani dyrektor, gratuluję awansu zawodowego, życzę wszystkiego dobrego.

 


Podziękowania i kwiaty Ryszardowi Dybińskiemu wręczyli burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk wraz z zastępcą Kamilą Kaczorowską.

 

Nominacji Agacie Chmielewskiej na stanowisko nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury udzielił burmistrz Robert Kowalczyk. - Coś się zaczyna i coś się kończy. W tym wypadku dziękujemy dzisiaj za współpracę Panu Ryszardowi Dybińskiemu, z którym przyjaźnię się ponad czterdzieści lat. Bardzo ważne jest to co dajemy ludziom duchowo, kulturalnie, sztuką. Tym wszystkim też należy żyć, bo musimy się duchowo wzbogacać. Od jutra tak naprawdę powołuję na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach Panią Agatę Chmielewską i mam nadzieję, że będzie się państwu z nią dobrze współpracować. Przed nami praca dla dzieci, dla młodzieży, dla babci, dziadków. Przychodzi tutaj Pani Agata, która ma swoje doświadczenie w działalności w Bibliotece, ale także i w CALu. Mam nadzieję, że jej doświadczenie się tutaj mocno przyda i, że będziemy pokazywać się w mieście z jak najlepszej strony, że warto inwestować w kulturę i ludzi - mówił.

 

Kilka słów o nowej dyrektor

 

Agata Chmielewska jest absolwentką prawa administracyjnego, która przez ponad jedenaście lat pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach. Dzięki jej inicjatywie biblioteka wzbogaciła swoją ofertę o konkursy: Mistrz Czytania,  Kartka Bożonarodzeniowa Naszych Marzeń, Barwy Jesieni czy też Turniej Wiedzy Czytelniczej.  Uczestniczyła w przygotowaniu oraz realizacji projektów lokalnych, które wpisywały się w ogólnopolskie akcje propagujące czytelnictwo, takich jak Noc Bibliotek czy Narodowe Czytanie.

 

To z jej inicjatywy w pionkowskim krajobrazie pojawiły się biblioteki plenerowe. Za swoją aktywną działalność w bibliotece, która aktywizowała społeczeństwo do pozytywnej zmiany i zachęcała do świadomego uczestnictwa w kulturze otrzymała nagrodę starosty radomskiego oraz list gratulacyjny od dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Dwa lata pracy zawodowej Pani Agaty, kiedy Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach został połączony z Biblioteką Miejską w Pionkach zaowocowały między innymi powstaniem grupy młodzieżowej "Klub Literatura i Kultura".

 


 

Od początku 2019 była osobą odpowiedzialną za  przygotowanie oraz realizację Kuriera Pionkowskiego, a od września bieżącego roku została redaktorką naczelną pisma "Nad Zagożdżonką". Przez ostatni niemal rok pracowała w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na stanowisku głównego specjalisty do spraw imprez, czyli zastępcy dyrektora. Odpowiadała między innymi. za organizowanie wydarzeń kulturalnych, które często odbywały się we współpracy z innymi jednostkami z terenu miasta.

 

Bogate doświadczenie zawodowe związane z pracą w pionkowskich placówkach kulturalnych to na pewno doskonały  kapitał osoby, która od dnia jutrzejszego  zarządzać będzie pracą Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mieszkańcy wielu polskich miast wyszli w środę na ulice, aby manifestować sw&oac...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach poinformowało, że z...
Fot. Urząd Gminy w Jedlni-Letnisku
W gminie Jedlnia-Letnisko w ostatnim czasie powstały kolejne trzy place zab...
Fot. archiwum Nadleśnictwa Radom
Okres przed dniem Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy Straży Leśnej. Wią...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
W okresie pandemii Wojska Obrony Terytorialnej odgrywają znaczącą rolę w stabili...
Mazowieccy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED w ubiegłym tygodniu zatrzyma...
Fot. archiwum - Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak co roku ekoPionki uruchamia na 1 listopada dodatkowe kursy autobusu komunika...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
U jednej pracownicy Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach wyk...
Fot. archiwum
Do wypadku w zakładzie Mesko doszło po godzinie siódmej. W trakcie produk...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum
Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował o odwołanie mszy św. i nabożeństw na...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Strajk Kobiet. Protesty przeciw zakazowi aborcji. Mieszkańcy wielu polskich mias...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Obowiązujący przez siedem miesięcy roku czas letni właśnie się kończy. ...
Fot. Twitter- Kancelaria Premiera/Adam Guz
Nowe obostrzenia dotkną edukacji, gastronomii, czy osób starszych. Mateus...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 13 tys. zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce minionej doby. Zgodnie z...
17 października, a więc w tym samym czasie co Mistrzostwa Polski Kickboxingu w N...
Fot. Powiat Radomski - Szpital w Pionkach - Poradnie Specjalistyczne przy ul. Sienkiewicza
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach...
Fot. CHEP (1)
W obliczu postępujących zmian klimatycznych, firmy na całym świecie podejmują dz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana pod dom jednorodzinny, położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. Powierzchnia 348 m2. Prąd, gaz, woda, kanalizacja w ulicy. Obecnie krzewy i drzewka owocowe.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
75 m2 , 3-piętro,  4 pokoje, hall, WC, łazienka, balkon, piwnica. Na wyposażeniu meble kuchenne,  kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym, zmywarka. Mieszkanie jest po częściowym remoncie. Przed budynkiem wybudowano nowy wygodny parking samochodow...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992