Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Wiosna, wiosna.....u Dąbrowskiej
Dodał: MaG, 30-03-2018 14:00, odsłon: 555
fot.LO
fot.LO

W środę 21 marca to dzień w kalendarzu oznaczany jako: Pierwszy Dzień Wiosny. W szkolnym kalendarzu Liceum im.M.Dąbrowskiej również znalazło się miejsce dla tego święta. Mimo niesprzyjającej pogody,licealiści wierzą, że Pani Wiosna jest już blisko.

21 marca licealiści spotkali się na sali gimnastyczniej, by w radosny, wiosenny sposób świętować nadejście nowej pory roku. Imprezę poprowadzili Julia i Hubert z klasy 2c, przy pomocy Olgi z klasy 1a.

Wykorzystali  ten dzień, by każdy mógł zaprezentować swój talent. W czasie akademii wszyscy wsłuchiwali się  w piękne, wręcz słowicze głosy swoich koleżanek i równie piękną melodię zagraną na gitarze przez  jednego z kolegów. Skład jury był następujący: Klaudia Grabowska - klasa 1a, Wiktoria Zawadzka- klasa 2b i Mateusz Sosnowski- klasa 2c. Oni to właśnie po obradach zadecydowali, że w szkolnym "Talent Show" na 3 miejsce i nagrodę- 2 bilety do kina- zasłuzyła Wiktoria Sito z klasy 1a wykonująca piosenkę zespołu Imagine Dragons " Bieliever".

 2 miejsce przypadło dla duetu Weronika Krystkowiak i Mateusz Sąpór z klasy 1a, którzy śpiewali "Kolorowy Wiatr" Edyty Górniak i zdobyli bon do sklepu Empik o wartości 50zł  no i wreszcie 1 miejsce zajęła Dominika Jaroszek również z klasy 1a, która zaśpiewała piosenkę Danuty Rin " Gdzie ci mężczyźni" i wygrała bon do Emipku o wartości 100zł. Dominika wyśpiewała sobie również nagrodę publiczności, którą był bon do sieci sklepów Media Markt o wartości 50zł.

Pogratulowano wszystkim zwycięzcom odwagi i pięknych wykonów.

Drugą częścią spotkania były wiosenne rozgrywki klasowe.  Licealiści rozpoczęli od "topniejącej kry". Prowadzący rzucili hasło " wszystkie chwyty dozwolone" i wszyscy wiedzieli co robić- było wskakiwanie sobie na plecy, stawanie na stopach, podnoszenie, a wszystko po to by wygrać i "nie utonąć"

Następnie oddelegowano reprezentantów każdej klasy do sali 21, gdzie pisali wiersze o swojej klasie i rysowali wiosenny portret wychowawcy. W tak zwanym międzyczasie jury sprawdzało zdolności językowe, ruchowe, muzyczne, a nawet smakowe  uczniów. Przyznano też punkty za frekwencje, by docenić tych, którzy z chęcią świętowali  wspólnie pierwszy dzień wiosny. Po odczytaniu wiosennych wierszy i zaprezentowaniu portetów rodem spod ręki Picasso, Olga zliczyła punkty i na 1 miejscu uplasowała się klasa 2c. 2 miejsce przypadło klasie 3a, a miejsce 3 klasie 1a. Rozdano smaczne nagrody- pizzę, ptysie i jabłka.

Uczniowie ogólniaka rozstali się w iście wiosennych nastrojach i mają nadzieję, że gorąca atmosfera którą sami stworzyli szybko roztopi śnieg za oknami.

Trzymają za to mocno kciuki  i jedyne co teraz im pozostaje, poza nauką oczywiście- to wyczekiwać pierwszego dnia lata.
Oby jak najszybciej!

P.S.Licealiści dziękują swoim sponsorom za ufundowanie nagród.
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook