Dzisiaj jest wtorek, 12 listopada 2019 r., 316 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Wiosna, wiosna.....u Dąbrowskiej
Dodał: MaG, 30-03-2018 14:00, odsłon: 813
fot.LO
fot.LO

W środę 21 marca to dzień w kalendarzu oznaczany jako: Pierwszy Dzień Wiosny. W szkolnym kalendarzu Liceum im.M.Dąbrowskiej również znalazło się miejsce dla tego święta. Mimo niesprzyjającej pogody,licealiści wierzą, że Pani Wiosna jest już blisko.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

21 marca licealiści spotkali się na sali gimnastyczniej, by w radosny, wiosenny sposób świętować nadejście nowej pory roku. Imprezę poprowadzili Julia i Hubert z klasy 2c, przy pomocy Olgi z klasy 1a.

Wykorzystali  ten dzień, by każdy mógł zaprezentować swój talent. W czasie akademii wszyscy wsłuchiwali się  w piękne, wręcz słowicze głosy swoich koleżanek i równie piękną melodię zagraną na gitarze przez  jednego z kolegów. Skład jury był następujący: Klaudia Grabowska - klasa 1a, Wiktoria Zawadzka- klasa 2b i Mateusz Sosnowski- klasa 2c. Oni to właśnie po obradach zadecydowali, że w szkolnym "Talent Show" na 3 miejsce i nagrodę- 2 bilety do kina- zasłuzyła Wiktoria Sito z klasy 1a wykonująca piosenkę zespołu Imagine Dragons " Bieliever".

 2 miejsce przypadło dla duetu Weronika Krystkowiak i Mateusz Sąpór z klasy 1a, którzy śpiewali "Kolorowy Wiatr" Edyty Górniak i zdobyli bon do sklepu Empik o wartości 50zł  no i wreszcie 1 miejsce zajęła Dominika Jaroszek również z klasy 1a, która zaśpiewała piosenkę Danuty Rin " Gdzie ci mężczyźni" i wygrała bon do Emipku o wartości 100zł. Dominika wyśpiewała sobie również nagrodę publiczności, którą był bon do sieci sklepów Media Markt o wartości 50zł.

Pogratulowano wszystkim zwycięzcom odwagi i pięknych wykonów.

Drugą częścią spotkania były wiosenne rozgrywki klasowe.  Licealiści rozpoczęli od "topniejącej kry". Prowadzący rzucili hasło " wszystkie chwyty dozwolone" i wszyscy wiedzieli co robić- było wskakiwanie sobie na plecy, stawanie na stopach, podnoszenie, a wszystko po to by wygrać i "nie utonąć"

Następnie oddelegowano reprezentantów każdej klasy do sali 21, gdzie pisali wiersze o swojej klasie i rysowali wiosenny portret wychowawcy. W tak zwanym międzyczasie jury sprawdzało zdolności językowe, ruchowe, muzyczne, a nawet smakowe  uczniów. Przyznano też punkty za frekwencje, by docenić tych, którzy z chęcią świętowali  wspólnie pierwszy dzień wiosny. Po odczytaniu wiosennych wierszy i zaprezentowaniu portetów rodem spod ręki Picasso, Olga zliczyła punkty i na 1 miejscu uplasowała się klasa 2c. 2 miejsce przypadło klasie 3a, a miejsce 3 klasie 1a. Rozdano smaczne nagrody- pizzę, ptysie i jabłka.

Uczniowie ogólniaka rozstali się w iście wiosennych nastrojach i mają nadzieję, że gorąca atmosfera którą sami stworzyli szybko roztopi śnieg za oknami.

Trzymają za to mocno kciuki  i jedyne co teraz im pozostaje, poza nauką oczywiście- to wyczekiwać pierwszego dnia lata.
Oby jak najszybciej!

P.S.Licealiści dziękują swoim sponsorom za ufundowanie nagród.
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
My Center

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook