Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Sukces młodych filmowców z Pionek. Nakręcili film na ważny temat i zdobyli główną nagrodę
Dodał: JaW, 14-06-2016 13:49, odsłon: 2238

Adrianna Żuchowska, Katarzyna Czerwiec, Adrianna Dobrowolska, Karolina Maj, Adrian Majewski, Mateusz Śmietanka i Klaudia Mazur z pionkowskiego LO im. Dąbrowskiej zdobyli główną nagrodę w konkursie #be first – bądź o krok przed rakiem. Uczniowie Ogólniaka nakręcili film profilaktyczny pod tytułem "Nie cyckaj się!".

Do udziału w akcji #befirst – bądź o krok przed rakiem zostały zaproszone szkoły licealne z województwa mazowieckiego. W pierwszych 15 placówkach, które potwierdziły chęć udziału w projekcie zorganizowano spotkania, które poprowadził lekarz-onkolog lub pielęgniarka onkologiczna oraz członkinie Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum. Podczas spotkań uczniowie poznali zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Koordynatorką projektu w LO była nauczycielka biologii, Barbara Mazur.

 

Dla uczniów szkół biorących udział w akcji został rozpisany konkurs filmowy. Jego przedmiotem było przygotowanie krótkiego filmu w kontekście profilaktyki raka piersi. Zwycięzcy konkursu zostali zaproszenia na warsztaty filmowe, które prowadziły znane youtuberki Szparagi.

 

 

Uczniowie pionkowskiego Ogólniaka nakręcili film profilaktyczny i wygrali konkurs "#befirst - bądź o krok przed rakiem". 

 

Adrianna Żuchowska, Katarzyna Czerwiec, Adrianna Dobrowolska, Karolina Maj, Adrian Majewski, Mateusz Śmietanka i Klaudia Mazur odebrali pamiątkową statuetkę i dyplom podczas gali w Studiu BANK w Warszawie. Gratulacje składała Ewa Grabiec-Raczak, prezes Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum.

 

 

Główną nagrodą były warsztaty filmowe z popularnymi youtuberkami znanymi bardziej jako Szparagi.

 

Największą atrakcją konkursu okazały się warsztaty filmowe prowadzone przez Karolinę i Natalię, bardziej znane jako Szparagi z kanału na YouTube. Efektem kilkugodzinnej pracy były dwa filmy z udziałem zwycięzców konkursu. Uczniowie LO nie tylko zagrali główne role i zabłysnęli talentem aktorskim, ale także wnieśli własne pomysły do kręconych filmików. Prowadzące warsztaty oraz obserwatorzy byli pod wrażeniem kreatywności, swobody i profesjonalizmu licealistów z Pionek. Spotkanie zakończyła projekcja filmów, które powstały w trakcie warsztatów.

 

 

Filmowcy z LO im. Dąbrowskiej w akcji.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook