Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Sukces młodych filmowców z Pionek. Nakręcili film na ważny temat i zdobyli główną nagrodę
Dodał: JaW, 14-06-2016 13:49, odsłon: 3114

Adrianna Żuchowska, Katarzyna Czerwiec, Adrianna Dobrowolska, Karolina Maj, Adrian Majewski, Mateusz Śmietanka i Klaudia Mazur z pionkowskiego LO im. Dąbrowskiej zdobyli główną nagrodę w konkursie #be first – bądź o krok przed rakiem. Uczniowie Ogólniaka nakręcili film profilaktyczny pod tytułem "Nie cyckaj się!".

Do udziału w akcji #befirst – bądź o krok przed rakiem zostały zaproszone szkoły licealne z województwa mazowieckiego. W pierwszych 15 placówkach, które potwierdziły chęć udziału w projekcie zorganizowano spotkania, które poprowadził lekarz-onkolog lub pielęgniarka onkologiczna oraz członkinie Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum. Podczas spotkań uczniowie poznali zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Koordynatorką projektu w LO była nauczycielka biologii, Barbara Mazur.

 

Dla uczniów szkół biorących udział w akcji został rozpisany konkurs filmowy. Jego przedmiotem było przygotowanie krótkiego filmu w kontekście profilaktyki raka piersi. Zwycięzcy konkursu zostali zaproszenia na warsztaty filmowe, które prowadziły znane youtuberki Szparagi.

 

 

Uczniowie pionkowskiego Ogólniaka nakręcili film profilaktyczny i wygrali konkurs "#befirst - bądź o krok przed rakiem". 

 

Adrianna Żuchowska, Katarzyna Czerwiec, Adrianna Dobrowolska, Karolina Maj, Adrian Majewski, Mateusz Śmietanka i Klaudia Mazur odebrali pamiątkową statuetkę i dyplom podczas gali w Studiu BANK w Warszawie. Gratulacje składała Ewa Grabiec-Raczak, prezes Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum.

 

 

Główną nagrodą były warsztaty filmowe z popularnymi youtuberkami znanymi bardziej jako Szparagi.

 

Największą atrakcją konkursu okazały się warsztaty filmowe prowadzone przez Karolinę i Natalię, bardziej znane jako Szparagi z kanału na YouTube. Efektem kilkugodzinnej pracy były dwa filmy z udziałem zwycięzców konkursu. Uczniowie LO nie tylko zagrali główne role i zabłysnęli talentem aktorskim, ale także wnieśli własne pomysły do kręconych filmików. Prowadzące warsztaty oraz obserwatorzy byli pod wrażeniem kreatywności, swobody i profesjonalizmu licealistów z Pionek. Spotkanie zakończyła projekcja filmów, które powstały w trakcie warsztatów.

 

 

Filmowcy z LO im. Dąbrowskiej w akcji.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook