Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Steven Bremner z wizytą w pionkowskim Liceum
Dodał: MaG, 19-02-2018 07:54, odsłon: 3464
fot.LO
fot.LO

W czwartek 15 lutego odbyło się spotkanie z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniów pionkowskiego liceum odwiedził Steven Bremner- Human Rights Officer, Jerzy Roguski - American Spaces Unit Director, Jagoda Zakrzewska - American Center Warsaw i Urszula Malmon - American Corner Radom. Ambasada zorganizowała spotkanie, by uczcić i przybliżyć przyjaźń jaka łączy Polskę i Stany Zjednoczone.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Spotkanie z uczniami rozpoczęła Urszula Malmon  opowiedając uczniom o działaniu American Corner Radom oraz zachęciła do odwiedzenia instytucji. Po niej głos zabrał Pan Steve Bremner, który od samego początku zyskał sympatię uczniów ogólniaka.

 

- Zrobiliśmy słynną amerykańską falę, nawet kilka razy! Przyszedł też czas na krótką lekcję historii i mogliśmy obejrzeć dokument o tym, jak zaczęła się przyjaźń między Polską i USA. Kolejnym etapem było oczywiście zadawanie pytań, na które Pan Bremner chętnie odpowiadał, czasem z przymrużeniem oka – informuje Liceum Ogólnokształcące w Pionkach

 

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że przedstawiciel ambasady kocha polskie pierogi, uwielbia chodzić po Tatrach i że miasto z którego pochodzi odpowiada polskim Mazurom. Uczniowie opowiedzieli również za co kochają Amerykę - za piękne widoki, rockową muzykę i oczywiście burgery. Dostali również "free pens" za udzielanie się i każdą dobrą odpowiedź.

 

Atmosfera na spotkaniu od początku aż do samego końca była świetna. Nie codziennie licealiści mają możliwość spotykać tak wspaniałe osobistości.

 

- Chcieliśmy zatem, wykorzystać ten czas najlepiej jak umiemy i dowiedzieć się tyle, ile się tylko da. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie było ostatnim i cieszymy się, że gościom też się u nas podobało. Thank you all for coming! – dodaje społeczność liceum

 

  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
"Ambasada zorganizowała spotkanie, by uczcić i przybliżyć przyjaźń jaka łączy Polskę i Stany Zjednoczone." Za moich czasów czciło się w szkołach "przyjaźń" ze Związkiem Radzieckim, podobna szopka. A o tej "przyjaźni" z USA wypowiedział się już Sikorski, kiedy myślał, że może mówić szczerze i bez ogródek.
19-02-2018, 20:09:35
+ 140
- 156
odpowiedz
Super Komentator
Wszyscy niewolnicy ekonomiczni pozdrawiają braci z USA ! Emeryci , którzy muszą przeżyć miesiąc za 250 $ , wszyscy młodzi , którzy za niewiele więcej tyrają jak niewolnicy . Co za zaszczyt dowiedzieć się , że w USA wiedzą o pierogach . Super ! Jak dni Ukrainy .
Dodane obrazki:
20-02-2018, 11:02:59
+ 149
- 156
odpowiedz
skąd takie newsy? czyżbyś był z któreś z "konkurencyjnych szkół" tego i owego?
mimo hejtu na ta szkołę, braku promocji przez władze..cóż, wystarczy przeczytać OBIEKTYWNĄ ocenę Perspektyw- poziom nauki wyższy i wyniki matur wyższe niż w lo w Kozienicach i liceach w Radomiu. 80. miejsce w woj. mazowieckim, z czego przed tym Liceum tylko 4 licea z Radomia.
doinformuj się. O jakości nauki nie świadczy wygrywanie w konkursach o marchewkę, lecz zdawlaność matur i poziom wiedzy dzieci kończących szkołę. Mimo występujących mankamentów tej szkoły, LO Pionki to nadal ELITA na tle reszty :).
Nie każdy z Pionek chce być w przyszłości kucharzem, tokarzem, strażakiem...
Chcesz studiować, zostać lekarzem, prawnikiem, wojskowym, ekonomistą wybierasz LO.
A co do poziomu nauki w czołowych lieceach w Radomiu- owszem dzieci wybierają także te licea, zamiast pionkowskiego liceum, a potem traca czas na dojazdy, a i tak dokształcają się dodatkowo.
pozdrawiam,
Absolwentka
20-02-2018, 14:50:13
+ 135
- 167
odpowiedz
Pan z mikrofonem na pierwszym zdjęcziu chyba coś wciągnął bo te oczy mu latają w różne strony. Nie dziwie się jankesowi kto normalny przychodzi do tej szkoły w pełnej świadomóści. Tylko jest pytanie czy napewno wciągnął przed przyjściem do liceum? Czy w trakcie pobytu w tej placówce? Pytaniem następnym jest czy ten Pan przyszedł do szkoły dlatego że ta szkoła jest taka wspaniała? Nie po prostu w kuratorium oświaty próbuje się za wszelką cene ratować liceum różnymi fałszywymi rankingami nie odzwiercielające rzeczywistości oraz zapraszaniem ludzi związanymi z ambasadą innego państwa. Ktoś tu ma niezłe znajomości. Każdy widzi i wie co się w tej szkole dzieje i dlatego podczas ostatniej rekrutacji zapisało się tylko 17 osób więc ta ostatnia promocja liceum to sztucznie wykreowana rzeczywistość.
20-02-2018, 20:23:53
+ 131
- 67
odpowiedz
Zawiść i zazdrość to paskudne emocje ludzkie. Z rankingu perspektyw wynika, że LO Pionki plasuje się na 390 miejscu w Polsce, na ponad 2 tysiące liceów.... Kolejny rok z rzędu notuje wyższy wynik, pomimo nagonki i niespotykanego w regionie hejtu internetowego na szkołę. Wniosek- na tle okolicznej konkurencji- jest najlepsza. Uwaga do redakcji- wypisywanie oszczerstw na szkołę to jedno, odpowiedzialność karna za zniesławienie pracownika ambasady USA to drugie.
23-02-2018, 10:38:41
+ 55
- 98
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook