Dzisiaj jest środa, 29 stycznia 2020 r., 29 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Ślubowanie klas pierwszych oraz stypendia dla najlepszych uczniów LO
Dodał: MaG, 09-10-2017 10:14, odsłon: 19025
fot.LO
fot.LO

Uroczysta akademia, ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz wręczenie stypendiów starosty dla wyróżniających się uczniów. W piątek 6 października uczniowie pionkowskiego ogólniaka obchodzili uroczystość z okazji patronki szkoły.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W piątek 6 października klasy drugie przygotowały uroczystość z okazji patronki szkoły. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich, przybliżyła nowym uczniom, a tym troszkę starszym tylko przypomniała historię szkoły ,a zaraz potem uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zapewnili między innymi to, że będą dbać o szkołę i godnie ją reprezentować.


W trakcie uroczystości dyrektor LO Ewa Glegoła wręczyła Stypendia Starosty Radomskiego wyróżniającym się uczniom. Wśród nich znaleźli się: Katarzyna Sekuła, Damian, Paterek i Mateusz Pinkowski. Do grona wyróżnionych należy również Anna Łuczyńska, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pani dyrektor odczytała również podziękowanie pielęgniarki oddziałowej SPZZOZ w Pionkach pani Iwony Wydmuch dla ucznia kl IIc Huberta Paducha za zaangażowanie w pracę wolontariatu w oddziale wewnętrznym SPZZOZ w Pionkach.


- Po części oficjalnej bardzo sprawie przeszliśmy do części artystycznej, w której Hubert i Julka przeprowadzili rozmowę o życiu Marii Dąbrowskiej i pokazali dlaczego jest ona patronką naszej szkoły. Później zagościła u nas sama Dąbrowska, która czytała swojemu siostrzeńcowi utwory jej autorstwa, a bohaterowie dzieł po drugiej stronie sceny odgrywali czytane fragmenty. Oczywiście nie mogło zabraknąć najsławniejszych „Nocy i Dni”. - relacjonuje przebieg uroczystości Iwona Maj nauczyciel LO - Przybliżyliśmy moment zapoznania Barbary i Bogumiła oraz pokazaliśmy, jak ważną rolę w ich życiu odgrywała muzyka. Mieliśmy też przyjemność posłuchać melodii granej  na skrzypcach, a całą część artystyczną zakończył piękny walc pochodzący właśnie z „Nocy i Dni”, zatańczony przez Olę i Mateusza – dodaje Pani Iwona


Uczniowie scenariusz uroczystości napisali sami. Próby prowadzone były pod okiem  wychowawców, a efekt końcowy i prezentacja przed szkolna publicznością został nagrodzony gromkimi brawami.


- Dąbrowska pokazała, że środki materialne nie są potrzebne, by zdobyć wykształcenie, posługiwała się piękną polszczyzną, uczestniczyła w powstaniu warszawskim ukazując tym swoją odwagę i patriotyzm. To tylko kilka powodów, dla których jest ona wzorcem do naśladowania dla społeczności LO i nie tylko. Teraz czekamy do kolejnego roku, by znów porozmawiać o Marii Dąbrowskiej i zatopić się w świecie Barbary i Bogumiła z Kalińca. - mówi Iwona Maj

 

 

autor: Iwona Maj/LO  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook