Dzisiaj jest poniedziałek, 01 maja 2017 r., 121 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM

Pionkowskie liceum realizuje ogólnopolski projekt naukowego wolontariatu
Dodał: JaW, 10-10-2016 11:05, odsłon: 12661

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej zakwalifikowane zostało do ogólnopolskiego projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju". W szkole powstanie jeden z 30 w całej Polsce Klubów Wolontariatu. Działający w nim młodzi ludzie będą pomagali innym uczniom w zajęciach z informatyki. Dodatkowo w październiku w szkole mają odbywać się warsztaty związane z algorytmiką i programowaniem.

Koordynatorem projektu w Ogólniaku jest nauczycielka matematyki i informatyki Iwona Maj. Inicjatywa realizowana jest w pionkowskim liceum przy współpracy ze Stowarzyszeniem Talent. Patronem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ideą przewodnią całego przedsięwzięcia jest wspieranie i tworzenie warunków dla rozwoju młodzieży uzdolnionej informatycznie.

 

UCZYĆ I POMAGAĆ

Właśnie dzięki temu trójka uczniów LO, Dominika Warchoł, Aleksandra Warchoł i Adam Szewczyk od niedzieli do piątku (9-14 października) będzie mogła wziąć udział w obozie naukowym we Władysławowie. Nad morzem na uczestników czekają treningi twórczości, asertywności i komunikacji, zajęcia sportowe, informatyczne i matematyczne oraz zabawy integracyjne.

 

W pionkowskim liceum powstanie jeden z 30 w Polsce Klubów Wolontariatu. Działający w nim uczniowie będą pomagać innym w prowadzeniu dodatkowych zajęć z programowania. Przewidziane są też działania integracyjne, upowszechniające cały projekt oraz wymiana dobrych praktyk. Dodatkowo od października w szkole mają odbywać się zajęcia związane z algorytmiką i programowaniem, które poprowadzi koordynatorka projektu, Iwona Maj.

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To jest tylko jedna z nieudolnych prób poprawienia wizerunku pionkowskiego LO. Ten projekt prowadzony przez nauczycielkę nie obecną mentalnie i bujająca w obłokach na lekcjach nie może się udać.
14-10-2016, 15:14:00
+ 3
- 8
odpowiedz
A ty jesteś obecna/obecny mentalnie w LO? Jeżeli tak to uważaj na j. polskim. Bądż obecny i nie bujaj w obłokach...nieobecni tracą, a matura zanim się obejrzysz nadejdzie. Pozdrawiam :)
14-10-2016, 17:06:22
+ 12
- 3
odpowiedz
Nie wiem jak pani Joanna ale ja byłem mentalnie obecny na języku polskim jak jeszcze chodziłem do szkoły. Ale pani chyba nie była i nie jest obecna mentalnie podczas prowadzenia lekcji polskiego bo musiała pani walczyć o posadę dyrektora PSP5 a teraz zwykła deprecha.
14-10-2016, 18:16:01
+ 6
- 10
odpowiedz
W odróżnieniu do pana nie mam na imię Bbbb, a na nazwisko Cccc. Skoro mentalnie byłeś obecny na języku polskim to powinieneś wiezieć jak pisze się ,, nieobecną". Nadal ,,bujaj" się w obłokach. ,,Deprechę" to ty chyba masz bo ja czułam i czuję się bardzo dobrze. Spokojnie wyluzuj.
14-10-2016, 22:59:40
+ 11
- 2
odpowiedz
No nie wiem czy pani się dobrze czuje strata wysokiego stanowiska w szkole, zwycięstwo wroga w wyborach na burmistrza, straty finansowe z powodu nie dostania się syna niepłatne studia 8,5 tys.zł.to duża strata.Niech mi pani uwierzy ale syn który ma pusto w głowie nie zostanie prawnikiem.
15-10-2016, 18:22:12
+ 4
- 10
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook