Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Pionkowskie liceum realizuje ogólnopolski projekt naukowego wolontariatu
Dodał: JaW, 10-10-2016 11:05, odsłon: 13342

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej zakwalifikowane zostało do ogólnopolskiego projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju". W szkole powstanie jeden z 30 w całej Polsce Klubów Wolontariatu. Działający w nim młodzi ludzie będą pomagali innym uczniom w zajęciach z informatyki. Dodatkowo w październiku w szkole mają odbywać się warsztaty związane z algorytmiką i programowaniem.

Koordynatorem projektu w Ogólniaku jest nauczycielka matematyki i informatyki Iwona Maj. Inicjatywa realizowana jest w pionkowskim liceum przy współpracy ze Stowarzyszeniem Talent. Patronem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ideą przewodnią całego przedsięwzięcia jest wspieranie i tworzenie warunków dla rozwoju młodzieży uzdolnionej informatycznie.

 

UCZYĆ I POMAGAĆ

Właśnie dzięki temu trójka uczniów LO, Dominika Warchoł, Aleksandra Warchoł i Adam Szewczyk od niedzieli do piątku (9-14 października) będzie mogła wziąć udział w obozie naukowym we Władysławowie. Nad morzem na uczestników czekają treningi twórczości, asertywności i komunikacji, zajęcia sportowe, informatyczne i matematyczne oraz zabawy integracyjne.

 

W pionkowskim liceum powstanie jeden z 30 w Polsce Klubów Wolontariatu. Działający w nim uczniowie będą pomagać innym w prowadzeniu dodatkowych zajęć z programowania. Przewidziane są też działania integracyjne, upowszechniające cały projekt oraz wymiana dobrych praktyk. Dodatkowo od października w szkole mają odbywać się zajęcia związane z algorytmiką i programowaniem, które poprowadzi koordynatorka projektu, Iwona Maj.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To jest tylko jedna z nieudolnych prób poprawienia wizerunku pionkowskiego LO. Ten projekt prowadzony przez nauczycielkę nie obecną mentalnie i bujająca w obłokach na lekcjach nie może się udać.
14-10-2016, 15:14:00
+ 3
- 8
odpowiedz
A ty jesteś obecna/obecny mentalnie w LO? Jeżeli tak to uważaj na j. polskim. Bądż obecny i nie bujaj w obłokach...nieobecni tracą, a matura zanim się obejrzysz nadejdzie. Pozdrawiam :)
14-10-2016, 17:06:22
+ 12
- 3
odpowiedz
Nie wiem jak pani Joanna ale ja byłem mentalnie obecny na języku polskim jak jeszcze chodziłem do szkoły. Ale pani chyba nie była i nie jest obecna mentalnie podczas prowadzenia lekcji polskiego bo musiała pani walczyć o posadę dyrektora PSP5 a teraz zwykła deprecha.
14-10-2016, 18:16:01
+ 6
- 10
odpowiedz
W odróżnieniu do pana nie mam na imię Bbbb, a na nazwisko Cccc. Skoro mentalnie byłeś obecny na języku polskim to powinieneś wiezieć jak pisze się ,, nieobecną". Nadal ,,bujaj" się w obłokach. ,,Deprechę" to ty chyba masz bo ja czułam i czuję się bardzo dobrze. Spokojnie wyluzuj.
14-10-2016, 22:59:40
+ 11
- 2
odpowiedz
No nie wiem czy pani się dobrze czuje strata wysokiego stanowiska w szkole, zwycięstwo wroga w wyborach na burmistrza, straty finansowe z powodu nie dostania się syna niepłatne studia 8,5 tys.zł.to duża strata.Niech mi pani uwierzy ale syn który ma pusto w głowie nie zostanie prawnikiem.
15-10-2016, 18:22:12
+ 4
- 10
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook