Dzisiaj jest sobota, 23 września 2017 r., 266 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Odkrywali historię Pionek. Licealiści zorganizowali grę miejską na 80-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego
Dodał: JaW, 07-06-2017 11:10, odsłon: 11122
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Rozwiązywanie szyfrów, poszukiwanie informacji o postaciach związanych z Centralnym Okręgiem Przemysłowym czy sprawdzian wiedzy z historii Pionek – te i wiele innych zadań mieli do wykonania uczestnicy gry miejskiej, którą we wtorek (30.05) zorganizowali uczniowie LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach. Zabawa miała upamiętnić obchodzony w tym roku jubileusz 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Do konkurencji przystąpiły trzy zespoły składające się z uczniów Gimnazjum nr 2 w Pionkach oraz szkół w Suskowoli i Garbatce-Letnisko. Po godzinie 15:00 każda z drużyn wyposażona w mapę miasta wyruszyła na trasę. Na uczestników gry we wskazanych miejscach oczekiwali "punktowi" - uczniowie liceum, którzy sprawdzali wiedzę i umiejętności zespołów.

 

Wśród zadań do wykonania były konkurs rzutów karnych na stadionie miejskim, udzielanie pierwszej pomocy przy szpitalu, rysowanie planu sytuacyjnego wskazanego obiektu, rozwiązywanie szyfrów, poszukiwanie informacji o postaciach związanych z COP-em i sprawdzian wiedzy z historii Pionek.

 

Grą miejską koordynował i nadzorował nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Ogólniaku, Rafał Kącki.

 

Nagrody wręczano przed budynkiem dawnego Kasyna Urzędniczego, obecne Centrum Aktywności Lokalnej. Najlepiej poradziła sobie drużyna z Suskowoli. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Garbatki-Letnisko.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA KOLEJNY SEZON ZUMBY!!! ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ WE WTORKI I PIĄTKI W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM O GODZ.18.START 05.09.(WTOREK). JEŚLI C...
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook