Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Od dziesięciu lat rozjaśniają dzieciom święta
Dodał: JaW, 24-12-2016 13:54, odsłon: 15823

Już od dziesięciu lat młodzież z LO im. Dąbrowskiej tuż przed świętami rozpala uśmiechy na twarzach podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pionkach. Dzieje się tak dzięki spotkaniom świątecznym, które stały się już tradycją szkoły. Tegoroczne odbyło się w piątek 16 grudnia.

Wigilia dla dzieci z TPD zorganizowana została w pięknie przystrojonej szkolnej bibliotece, która na jeden dzień zamieniła się w mikołajkową kawiarenkę. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli oraz pomocy sponsorów udało się zaprosić grupę 30 dzieci.

 

Do wydarzenia licealiści przygotowywali się od początku listopada. Przygotowywali ozdoby, stroili salę, wymyślali ciekawe zabawy dla dzieci, organizowali akcje charytatywne w szkole, a przede wszystkim odwiedzali lokalnych przedsiębiorców z prośbą o pomoc. Przygotowania koordynowały nauczycielki Marzena Bańkowska, Aleksandra Gronczyńska, Joanna Pawłowska i Julita Warchoł.

 

Świąteczne spotkanie wypełnione było życzeniami, które składali też burmistrz Romuald Zawodnik i dyrektor Ogólniaka Ewa Glegoła, prezentami, kolędami, zabawami dla najmłodszych, ale też wspomnieniami. A to wszystko dzięki krótkiemu filmowi przygotowanemu przez samych uczniów, na którym można było zobaczyć zdjęcia z poprzednich Wigilii.

 

Nie zabrakło słodkości na stole, pizzy, zapiekanek, pierników, kolorowych świątecznych kanapek i oczywiście dużych, pachnących lasem i świętami choinek. A najważniejszym momentem było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który dla każdego dziecka miał paczkę ze słodkościami.

 

 

Spotkania świąteczne organizowane przez uczniów LO dla dzieci z TPD to tradycja. W tym roku było już dziesiąte. Wzięło w nim udział 30 dzieci.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
To co piszesz jest nieprawdą i próbą oczernienia wszystkich, którzy przygotowują jako wolontariusze tę uroczystość. Przez trzy lata brałam udział w przygotowywaniu wigilii dla dzieci z TPD i wraz z innymi UCZNIAMI zdobywaliśmy produkty żywnościowe od sponosorów, które NIGDY nie były nieświeże. Dwa lata temu sama brałam udział w tej wigilii i nie widziałam, żeby ktokolwiek ścierał "mazistą naleciałość" z ciastek i innych produktów.
Chciałabym dodać, że uczniowie zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w przygotowaniach do wigilii, a na buziach małych dzieci zawsze gości uśmiech.
Nauczyciele, owszem, angażują się w tę imprezę, ale tylko jako opiekunowie, natomiast cała wigilia jest organizowana i przygotowywana głównie przez uczniów- wolontariuszy z LO.
Pozdrawiam.
26-12-2016, 18:02:54
+ 5
- 5
odpowiedz
Komfabulujesz
26-12-2016, 19:27:49
+ 5
- 2
odpowiedz

Wszystko pięknie tylko, że widziałem od kuchni przygotowania do wigilii Tpd w lo.
Grono pedagogiczne sprowadza na tą wigilię stare przeterminowane produkty z supermarketów na zapleczu, aby zaoszczędzić na wigilii. Widziałem jeszcze dwa lata temu jak z każdego ciastkai innych produktów ścierano mazistą naleciałość, nie wiem to był chyba grzyb, ale dokładnie nie wiem jaki. Dziwne, że żadne dziecko się nie rozchorowało od tego. Ale mówi się, że dzieci mają bóle brzucha, ale niestety dzieciom wmawia się, że to z przejedzenia. Dzieci powiny takie spotkanie kojarzyć tylko z radością, a nie z turbulencjami żołądkowymi. Ps. Wesołych Świąt wszystkm.
26-12-2016, 20:48:21
+ 5
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook