Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
LO Pionki zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu: „Lekcja z SITA” !
Dodał: MaG, 13-06-2018 10:21, odsłon: 1750
fot.LO
fot.LO

Pod koniec maja tygodnik społeczno-oświatowy „Głos Nauczycielski” i firma SITA po raz 7 rozstrzygnęli konkurs „Lekcja z SITA”. Decyzją jury Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej zajęło I miejsce! Szkoła otrzyma urządzenia SITA, materiały nauki języków obcych, a nauczyciele przejdą dwuetapowe szkolenie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Droga do finału nie była łatwa: zainicjowało ją zgłoszenie, które, wraz z  odpowiedzią na pytanie: Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA?,  zostało przesłane do redakcji GN. Właśnie to uzasadnienie, które napisali licealiści  wraz z koordynatorką   projektu- p.Teresą Iskrą, zagwarantowało udział w  drugim etapie.  W finale konkursu, o główną nagrodę wraz z nami walczyło  10 placówek edukacyjnych. Podstawą wyłonienia laureatów była ocena przygotowanego przez szkoły „Projektu organizacji zajęć metodą SITA”.


- Prezentacja tej metody cieszyła się w naszym liceum dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zakładali okulary SITA, siadali wygodnie w fotelach i przechodzili w stan całkowitego odprężenia, łączyliśmy przyjemne z pożytecznym – wspomina Julia Łukasiewicz, uczennica klasy II.


Metody edukacyjne, bazujące na nowoczesnych technologiach, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodego człowieka, przez co dodatkowo motywują do nauki. I to nie tylko języków obcych... Urządzenia SITA  w  naszym LO znajdą zastosowanie  na zajęciach z języka polskiego, wychowania fizycznego i w pracy pedagoga szkolnego. Zajęcia będą prowadzone w budynku LO, a objęci nimi są uczniowie liceum, jak również nauczyciele, rodzice naszych uczniów, seniorzy, zainteresowani gimnazjaliści i podopieczni z TPD.


Metoda SITA - podkreślają organizatorzy konkursu- łączy odkrycia naukowe dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu z najlepszymi doświadczeniami tradycyjnych metod nauki języków obcych. Zwiększa się efektywność przyswajania wiedzy, a uczniowie nie tylko łatwiej zapamiętują nowe słowa i szybciej zaczynają mówić w nowym języku, ale dzięki regularnemu relaksowi, są również bardziej skoncentrowani i odprężeni na innych lekcjach.


- Cieszymy się z wygranej i  z niecierpliwością czekamy na  rozpoczęcie zajęć z wykorzystaniem  narzędzi SITA - informują przedstawciele pionkowskiego LO   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook