Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Kapsuła czasu, koncert i bal na jubileusz 80-lecia LO im. Marii Dąbrowskiej
Dodał: JaW, 26-09-2016 12:01, odsłon: 14202

W sobotę wielkie święto Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej. Pionkowski Ogólniak będzie obchodził jubileusz 80-lecia istnienia. Z tej okazji ma zostać wydana wyjątkowa monografia szkoły. Będzie też wykład o historii liceum, uroczysty koncert, bal z wodzirejem i...kapsuła czasu, która ma zostać otwarta na 100-lecie LO.

 

Na zdjęciu: Alicja, Weronika, Damian i Natalia z klasy drugiej prezentują kapsułę czasu, która w sobotę zostanie umieszczona na terenie szkoły.

KAPSUŁA CZASU, MONOGRAFIA I DĄB NA URODZINY

Obchody jubileuszu 80-lecia LO im. Dąbrowskiej odbywać się będą przez całą sobotę 1 października. O godzinie 12:00 będzie uroczysta msza święta w kościele NMP Królowej Polski z udziałem chóru Gaudete. Potem uczestnicy przeniosą się do budynku szkoły przy ul. Aleje Lipowe. Tam w planach jest pamiątkowe zdjęcie, zwiedzanie wystaw okolicznościowych i spotkanie w klasach.

 

- Jako, że jubileusz 80-lecia to dębowa rocznica, z tej okazji zasadzimy dąb pamięci. Dodatkowo na terenie szkoły zostanie umieszczona kapsuła czasu ze świadectwami najlepszych uczniów, aktualnym wydaniem gazety czy dziennikiem lekcyjnym. Kapsuła zostanie otwarta na 100-lecie szkoły – mówi Ewa Glegoła, dyrektor LO im. Dąbrowskiej w Pionkach.

 

W druku jest już licząca ponad 200 stron monografia szkoły. Ma być gotowa na sobotnie uroczystości.

 

NA ZAKOŃCZENIE WIELKI BAL

Druga część obchodów zacznie się o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Lokalnej. W programie jest wykład o historii szkoły, który wygłosi absolwent LO, profesor Marek Wierzbicki. Potem będzie jeszcze koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Ogólniaka. Urodziny nie będą mogły się obyć bez tortu jubileuszowego. Na zakończenie o godzinie 20:00 rozpocznie się Bal Absolwentów z wodzirejem.

 

- Spodziewamy się ponad 250 gości – dodaje dyrektor liceum.

 

Podczas jubileuszu 80-lecia LO odbędzie się też promocja najnowszej powieści Renaty Chołuj (na zdjęciu), absolwentki szkoły, pod tytułem "Stan podgorączkowy". W sobotę będzie można zakupić książkę oraz spotkać jej autorkę, która zapowiedziała swój udział w uroczystościach.

 

Renata Chołuj – urodzona w Garbatce-Letnisko (1971). Była uczennicą popularnej "Trójki" (obecnie Gimnazjum nr 1 w Pionkach), później uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej. Po studiach polonistycznych na KUL-u zamieszkała w Warszawie. Pracowała m.in. w Ministerstwie Kultury. Od kilku lat mieszka i pracuje w Hadze, stara się promować język polski i kulturę polską wśród Holendrów. Pełni także funkcję dyrektora literackiego Fundacji Identitas, przyznającej nagrody dla polskich pisarzy i historyków. W 2014 r. wydała swoją pierwszą powieść "Geriavity", a w ostatnich dniach odbyła się premiera jej nowej książki "Stan podgorączkowy". Prowadzi stronę internetową i blog www.geriavity.pl

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook