Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2017 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Kapsuła czasu, koncert i bal na jubileusz 80-lecia LO im. Marii Dąbrowskiej
Dodał: JaW, 26-09-2016 12:01, odsłon: 13492

W sobotę wielkie święto Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej. Pionkowski Ogólniak będzie obchodził jubileusz 80-lecia istnienia. Z tej okazji ma zostać wydana wyjątkowa monografia szkoły. Będzie też wykład o historii liceum, uroczysty koncert, bal z wodzirejem i...kapsuła czasu, która ma zostać otwarta na 100-lecie LO.

 

Na zdjęciu: Alicja, Weronika, Damian i Natalia z klasy drugiej prezentują kapsułę czasu, która w sobotę zostanie umieszczona na terenie szkoły.

KAPSUŁA CZASU, MONOGRAFIA I DĄB NA URODZINY

Obchody jubileuszu 80-lecia LO im. Dąbrowskiej odbywać się będą przez całą sobotę 1 października. O godzinie 12:00 będzie uroczysta msza święta w kościele NMP Królowej Polski z udziałem chóru Gaudete. Potem uczestnicy przeniosą się do budynku szkoły przy ul. Aleje Lipowe. Tam w planach jest pamiątkowe zdjęcie, zwiedzanie wystaw okolicznościowych i spotkanie w klasach.

 

- Jako, że jubileusz 80-lecia to dębowa rocznica, z tej okazji zasadzimy dąb pamięci. Dodatkowo na terenie szkoły zostanie umieszczona kapsuła czasu ze świadectwami najlepszych uczniów, aktualnym wydaniem gazety czy dziennikiem lekcyjnym. Kapsuła zostanie otwarta na 100-lecie szkoły – mówi Ewa Glegoła, dyrektor LO im. Dąbrowskiej w Pionkach.

 

W druku jest już licząca ponad 200 stron monografia szkoły. Ma być gotowa na sobotnie uroczystości.

 

NA ZAKOŃCZENIE WIELKI BAL

Druga część obchodów zacznie się o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Lokalnej. W programie jest wykład o historii szkoły, który wygłosi absolwent LO, profesor Marek Wierzbicki. Potem będzie jeszcze koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Ogólniaka. Urodziny nie będą mogły się obyć bez tortu jubileuszowego. Na zakończenie o godzinie 20:00 rozpocznie się Bal Absolwentów z wodzirejem.

 

- Spodziewamy się ponad 250 gości – dodaje dyrektor liceum.

 

Podczas jubileuszu 80-lecia LO odbędzie się też promocja najnowszej powieści Renaty Chołuj (na zdjęciu), absolwentki szkoły, pod tytułem "Stan podgorączkowy". W sobotę będzie można zakupić książkę oraz spotkać jej autorkę, która zapowiedziała swój udział w uroczystościach.

 

Renata Chołuj – urodzona w Garbatce-Letnisko (1971). Była uczennicą popularnej "Trójki" (obecnie Gimnazjum nr 1 w Pionkach), później uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej. Po studiach polonistycznych na KUL-u zamieszkała w Warszawie. Pracowała m.in. w Ministerstwie Kultury. Od kilku lat mieszka i pracuje w Hadze, stara się promować język polski i kulturę polską wśród Holendrów. Pełni także funkcję dyrektora literackiego Fundacji Identitas, przyznającej nagrody dla polskich pisarzy i historyków. W 2014 r. wydała swoją pierwszą powieść "Geriavity", a w ostatnich dniach odbyła się premiera jej nowej książki "Stan podgorączkowy". Prowadzi stronę internetową i blog www.geriavity.pl

 

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook