Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Gimnazjaliści na „Dniach Otwartych” w Liceum
Dodał: MaG, 30-04-2018 08:30, odsłon: 2166
fot.LO
fot.LO

Dyskusje z licealistami, rozmowa z doradcą zawodowym, pogodna atmosfera i wysoka frekwencja. Pionkowski ogólniak z 80-letnią tradycją zorganizował dni otwarte dla uczniów gimnazjów.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

„Dzień Dobry LO” - to dobry początek dnia. To hasło, którym pionkowskie liceum witało uczniów gimnazjów podczas dni otwartych. Ich celem byłą pomoc w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia i przedstawienie oferty, jaką proponuje liceum.
 
- Planowanie własnej przyszłości rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej szkoły. To okres, w którym uczeń szuka kierunku zgodnego  z predyspozycjami, umiejętnościami i własnymi oczekiwaniami – informują organizatorzy dni otwartych - Dni otwarte mają ten okres uczynić bardziej  świadomym. Odbywały się zatem prezentacje profili: prawniczo-dziennikarskiego, medycznego z elementami ratownictwa, IT z akademią programowania oraz innowacja pedagogiczna „Kariera w mundurze”.

 

Pogodna atmosfera sprzyja podejmowaniu decyzji, nie dziwi,

więc wysoka frekwencja, odwiedzających szkołę, gimnazjalistów.


Gimnazjaliści poznali również każdy z kierunków dowiadując się, co dany profil ma do zaoferowania. Licealiści odpowiadali na pytania, opowiadali o własnej drodze, doradzali młodszym kolegom, którzy stoją przed trudnym wyborem. Na wszystkich czekał zdrowy, kolorowy poczęstunek, podczas którego odbywały się dyskusje z licealistami na temat życia szkoły. Każdy uczeń miał okazję zdobyć certyfikat z danego przedmiotu, który zaowocuje oceną bardzo dobrą w klasie pierwszej. Nie straszne gimnazjalistom były pająki i węże należące do  ucznia LO Stefana-pasjonaty tych zwierząt.

Podczas akademii można było dowiedzieć się od doradcy zawodowego Pani Marceliny Szarpak, czym należy się kierować przy wyborze szkoły, posłuchać porad stylistki paznokci Mileny oraz podziwiać wokalne talenty Weroniki, Mateusza i Adriana.

Na twarzach przybyłych widać było zadowolenie: gimnazjaliści cieszyli się ze spotkania swoich znajomych, powoli nabierali pewności siebie  i konkretyzowali przyszłość, a organizatorzy czuli satysfakcję. Dzisiejsze spotkanie było dobrym źródłem wiedzy i inspiracji. Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook