Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Ogólniak promował się świetną atmosferą w szkole i wysokim poziomem nauczania. W czwartek był dzień otwarty
Dodał: JaW, 27-04-2017 13:56, odsłon: 15929
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Dobre wyniki matur, świetna atmosfera w szkole, wysoki poziom nauczania i wiele więcej. To, zdaniem uczniów i nauczycieli LO im. Marii Dąbrowskiej powody, dla których warto od 1 września zostać uczniem tej szkoły. W czwartek Ogólniak zorganizował dla gimnazjalistów dzień otwarty. Hasłem promocyjnym były słowa "U nas rozwiniesz skrzydła".

Można było zobaczyć liceum od środka, porozmawiać z nauczycielami i dowiedzieć się, jaką ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 ma LO im. Dąbrowskiej w Pionkach.

 

Fajnym pomysłem na pokazanie swojej szkoły był film promocyjny nakręcony w stylu mannequin challenge, czyli popularnej zabawy polegającej na nagrywaniu krótkich scenek, podczas których biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny.

 

Było również i na poważnie. O liceum opowiadali nauczyciele, tegoroczni maturzyści i dyrektor LO, Ewa Glegoła. Wszystko odbywało się w konwencji luźnej rozmowy talk-show, którą prowadzili uczniowie Adrian Majewski i Wiktoria Zawadzka.

 

 

O tym dlaczego warto wybrać LO opowiadali tegoroczni maturzyści.

 

Drugą częścią dnia otwartego były spotkania w salach lekcyjnych. Tam gimnazjaliści dowiadywali się, jak wygląda nauka w poszczególnych klasach. Do wstąpienia w szeregi LO zachęcali uczniowie udzielający się w Samorządzie Uczniowskim. Przygotowano kawiarenkę z poczęstunkiem, a każdy mógł w formie pytań i zabawy zdobyć certyfikat z danego przedmiotu, który oprócz nagrody dawał również pierwszą piątkę lub szóstkę na poczet przyszłej nauki w liceum.

 

W roku szkolnym 2017/2018 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej będzie prowadziło nabór do dwóch klas z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, angielskiego oraz do wyboru historii lub geografii, a także matematyki oraz do wyboru fizyki i informatyki lub biologii i chemii.

 

 

Gimnazjaliści mieli szansę zdobyć certyfikaty z poszczególnych przedmiotów.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook