Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
(Zdjęcia) Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Ta zasada przyświecała 10. wigilii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Dodał: KamZap, 19-12-2017 08:46, odsłon: 2951
fot. LO Pionki
fot. LO Pionki

Jubileuszowe, bo 10. wigilijne spotkanie podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pionkach miało miejsce w piątek 14 grudnia. W tym wyjątkowym spotkaniu w  Liceum Ogólnokształcącym wzięło udział trzydzieści małych elfów i śnieżynek. 

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Gorączkowe przygotowania w Liceum trwały od samego rana i nie były wolne od niespodziewanych zwrotów akcji jak np. tajemnicze zniknięcie nożyczek albo zawieszenie się drukarki. Wszystko jednak zostało dopięte na ostatni guzik w odpowiednim czasie, ponieważ dla wolontariuszy LO praca na podwyższonych obrotach nie jest niczym nowym ani strasznym.

 

Kiedy wszystko było gotowe, punktualnie o godzinie 16-ej drzwi liceum przekroczyła wesoła gromada dzieci z opiekunami. Budynek szkoły wypełniły: gwar, śmiech i wesołe okrzyki.

 

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, w czasie której głos zabrali m.in. dyrektor szkoły Ewa Glegoła oraz Prezes TPD Emilia Mąkosa. Nie zabrakło również niczego co na tradycyjnej, polskiej wigilii powinno się znaleźć. Były zatem: odczytanie fragmentu Biblii o narodzinach Jezusa, podzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Niejednej osobie łezka zakręciła się w oku.

 

Na stołach znalazło się wszystko co dzieci lubią najbardziej: słodkości, pizza, zapiekanki, pierniczki, kolorowe świąteczne cukierki. W takiej sytuacji dzieci nie potrzebowały podwójnego zaproszenia do stołu. Przy stole był czas na wspólne rozmowy i wspomnienia. Jak się okazało rozpoznawanie się na starych zdjęciach jest dla dzieci wyjątkowo ekscytujące.

 

1

Ten dzień nie udałby się bez wolontariuszy LO

 

Gier i zabaw było od wyboru do koloru. Dzieci zgadywały zwierzęta w grze „kalambury”, tańczyły z „chusteczką haftowaną” i ozdabiały pierniki, kilka z nich trafiło nawet do wolontariuszek z LO. Były to bardzo wyjątkowe pierniki, bo przyozdobione napisem ”love”.

 

Na koniec przyszedł czas na rozdanie prezentów od Świętego Mikołaja dla grzecznych dzieci. Ani jeden prezent nie pozostał bez nowego właściciela, więc najwyraźniej Mikołaj nie miał zastrzeżeń do żadnego z podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

2

Gościem specjalnym spotkania był Święty Mikołaj we własnej osobie

 

Chwile takie jak te sprawiają, że każdy odkrywa w sobie coś z malucha, bo tak naprawdę jakaś część z dziecka nadal w nas pozostaje i każdy ma prawo czasem tak się poczuć.

 

Prezenty dla dzieci zostały zakupione dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i przedsiębiorstw, którym wolontariusze są bardzo wdzięczni.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook