Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[FOTO] Pełne sale na Dniu Otwartym w LO im. Dąbrowskiej
Dodał: , 27-04-2016 12:45, odsłon: 2252

Super atmosfera, nowoczesność z 80-letnią tradycją, wysoki poziom nauczania i dobre wyniki na maturach – tak reklamowali swoją szkołę uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrowskiej w Pionkach. W środę Ogólniak zaprosił gimnazjalistów na Dzień Otwarty. Na potencjalnych kandydatów do LO czekało wiele atrakcji. A wszystko to w wyjątkowym dla szkoły czasie, bo w tym roku liceum świętować będzie jubileusz 80-lecia istnienia.

 

Fot: Uczniowie klas drugich wydawali młodszym kolegom certyfikaty z różnych przedmiotów. Młodzież z klasy 2B i 2C sprawdzała wiedzę z języka francuskiego i niemieckiego.

Od godziny 11 sala gimnastyczna liceum zaczęła się wypełniać uczniami trzecich klas gimnazjum. Zainteresowanie było spore, bo trzeba było dostawiać ławki i krzesła, a i tak nie dla wszystkich starczyło miejsc.

 

Dzień Otwarty 2016 zaczął się od części artystycznej. Uczniowie pierwszych i drugich klas Ogólniaka prezentowali swoją szkołę w lekkiej i zabawnej formule telewizyjnego show. Były plotki z życia Ogólniaka, gotowanie na ekranie, pokaz mody i oczywiście prezentacja wokalnych talentów młodzieży z LO.

 

Na gimnazjalistów czekały nagrody niespodzianki i certyfikaty do zdobycia z różnych przedmiotów. Każdy kierunek nauczania był prezentowany w ciekawy sposób w oddzielnej sali lekcyjnej. Przy okazji potencjalni kandydaci do liceum mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć, jak wyglądają klasy.

 

 

O tym dlaczego warto wybrać od września naukę w pionkowskim LO mówiła dyrektor szkoły, Ewa Glegoła.

 

Uczniowie Ogólniaka opowiadali o swoich zainteresowaniach i pasjach realizowanych w szkole w wolnym czasie. Przykładem tego była grupa młodzieży z Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu, która zdradziła czym się zajmują na co dzień.

 

- Przygotowaliśmy ankiety dla gimnazjalistów. Chcemy w ten sposób wysondować, ilu z nich wybiera się do szkół średnich w Radomiu – mówi Ewa Glegoła, dyrektor LO.

 

 

Licealiści na wesoło, w formule telewizyjnego show reklamowali swoją szkołę.

 

Środowy dzień otwartych drzwi był też okazją do tego, żeby dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i kierunkach kształcenia na rok szkolny 2016/2017. LO im. Dąbrowskiej będzie prowadziło nabór do klas pierwszych z rozszerzonym programem nauczania: matematyka oraz do wyboru fizyka/informatyka albo geografia/język obcy (niemiecki/francuski) i język angielski oraz do wyboru historia/język obcy (niemiecki/francuski) albo biologia/chemia.

 

 

Podczas Dnia Otwartego można było zdobyć certyfikaty z różnych przedmiotów.

 

 

We wtorek sala gimnastyczna LO wypełniła się do ostatniego miejsca.


Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook