Dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Pełne sale na Dniu Otwartym w LO im. Dąbrowskiej
Dodał: , 27-04-2016 12:45, odsłon: 2590

Super atmosfera, nowoczesność z 80-letnią tradycją, wysoki poziom nauczania i dobre wyniki na maturach – tak reklamowali swoją szkołę uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrowskiej w Pionkach. W środę Ogólniak zaprosił gimnazjalistów na Dzień Otwarty. Na potencjalnych kandydatów do LO czekało wiele atrakcji. A wszystko to w wyjątkowym dla szkoły czasie, bo w tym roku liceum świętować będzie jubileusz 80-lecia istnienia.

 

Fot: Uczniowie klas drugich wydawali młodszym kolegom certyfikaty z różnych przedmiotów. Młodzież z klasy 2B i 2C sprawdzała wiedzę z języka francuskiego i niemieckiego.

Od godziny 11 sala gimnastyczna liceum zaczęła się wypełniać uczniami trzecich klas gimnazjum. Zainteresowanie było spore, bo trzeba było dostawiać ławki i krzesła, a i tak nie dla wszystkich starczyło miejsc.

 

Dzień Otwarty 2016 zaczął się od części artystycznej. Uczniowie pierwszych i drugich klas Ogólniaka prezentowali swoją szkołę w lekkiej i zabawnej formule telewizyjnego show. Były plotki z życia Ogólniaka, gotowanie na ekranie, pokaz mody i oczywiście prezentacja wokalnych talentów młodzieży z LO.

 

Na gimnazjalistów czekały nagrody niespodzianki i certyfikaty do zdobycia z różnych przedmiotów. Każdy kierunek nauczania był prezentowany w ciekawy sposób w oddzielnej sali lekcyjnej. Przy okazji potencjalni kandydaci do liceum mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć, jak wyglądają klasy.

 

 

O tym dlaczego warto wybrać od września naukę w pionkowskim LO mówiła dyrektor szkoły, Ewa Glegoła.

 

Uczniowie Ogólniaka opowiadali o swoich zainteresowaniach i pasjach realizowanych w szkole w wolnym czasie. Przykładem tego była grupa młodzieży z Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu, która zdradziła czym się zajmują na co dzień.

 

- Przygotowaliśmy ankiety dla gimnazjalistów. Chcemy w ten sposób wysondować, ilu z nich wybiera się do szkół średnich w Radomiu – mówi Ewa Glegoła, dyrektor LO.

 

 

Licealiści na wesoło, w formule telewizyjnego show reklamowali swoją szkołę.

 

Środowy dzień otwartych drzwi był też okazją do tego, żeby dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i kierunkach kształcenia na rok szkolny 2016/2017. LO im. Dąbrowskiej będzie prowadziło nabór do klas pierwszych z rozszerzonym programem nauczania: matematyka oraz do wyboru fizyka/informatyka albo geografia/język obcy (niemiecki/francuski) i język angielski oraz do wyboru historia/język obcy (niemiecki/francuski) albo biologia/chemia.

 

 

Podczas Dnia Otwartego można było zdobyć certyfikaty z różnych przedmiotów.

 

 

We wtorek sala gimnastyczna LO wypełniła się do ostatniego miejsca.


Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook