Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Problemy młodzieżowych zespołów w MOK
Dodał: MW, 05-09-2009 12:44, odsłon: 3964

Malo kto zdaje sobie sprawę,że w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach my mieszkańcy mamy do dyspozycji profesjonalne pomieszczenie studyjne, którego nie powstydziłoby się niejedno studio nagraniowe. Mowa tu wyłącznie o pomieszczeniu gdyż jego wyposażenie poprzez bezmyślność osób nim zarządzających popada w ruinę.

Obiekt składa się z 2 elementów: pomieszczenia przystosowanego akustycznie do rejestracji nagrań i odbywania prób oraz oddzielonego szybą pomieszczenia realizatorskiego - reżyserki . W "szóstce" - bo tak potocznie nazywa się tą salę , swoje próby usiłują grać lokalne młode zespoły. Usiłują bo przy potencjale jaki posiada MOK ciężko nazwać to próbami. Obowiązkiem domu kultury jest zapewnienie młodzieży możliwości realizacji swoich pasji a zainteresowanie muzyką w naszym mieście jest dość duże. Aktualnie na terenie naszego miasta działa ok.6 zespołów młodzieżowych grających muzykę rockową. W swojej działalności skazani są sami na siebie gdyż MOK nie zabiega o rozwój lokalnej sceny muzycznej. Dlaczego?? Powodem nie są problemy finansowe gdyż w gruncie rzeczy miejski ośrodek kultury jest nie najgorzej wyposażony sprzętowo. To dlaczego mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia takiego miejsca??? Dlaczego młodzież nie może realizować swoich ambicji skoro rzekomo posiadamy taki potencjał sprzętowy???

 

Oto odpowiedź:

 

Wokalista nie zaśpiewa ...

 

Nawet gdyby chciał, gdyż stojące w sali kolumny marki Peavey kurzą się pomimo, że MOK dysponuje wzmacniaczem zasilającym je,konsolą mikserską jak i szeregiem niezłych mikrofonów. Przy używaniu takiej klasy zestawu zgodnie z jego przeznaczeniem nie ma możliwości wystąpienia jakiejkolwiek awarii. Mimo to żaden tego typu sprzęt nie jest udostępniany młodzieży. Warto wspomnieć ,że jeszcze dość nie dawno, działające na terenie naszego miasta zespoły miały dostęp do takiego sprzętu.

 

Perkusista nie utrzyma tempa ...

 

Jest to nie możliwe, nie ze względu na brak sprzętu lecz przez jego zaniedbanie,którego dopuścili się pracownicy MOK. Sprzęt perkusyjny ulega degradacji i niedługo nie będzie nadawać się do jakiegokolwiek użytku. A wystarczyła by odrobina dobrej woli aby dokonać konserwacji i przywrócić świetność niemieckiej perkusji Tacton. Bębny to rzecz droga a na nowy zestaw jak wiadomo " nie ma pieniędzy". Dlaczego nikt nie postara się o to aby obecny instrument posłużył jeszcze kilka dobrych lat??? Konserwacja w tym przypadku praktycznie nic nie kosztuje. Nowe motylki, zakrętki, filcowe podkładki pod talerze to łączny koszt ok 15 zł a z pewnością uratują szwajcarski zestaw "blach" Paiste od wyżłobienia się o metalowe elementy statywów. Odpowiednie ustawienie zestawu perkusyjnego przerasta możliwości młodzieży szkolnej. Za to dla pracowników MOK odpowiedzialnych za obsługę imprez jest to chleb powszedni. Na dzień dzisiejszy jednak ciężko na tym zestawie coś zagrać...


Nadzieja w gitarzystach ...

 

Nagłośnienie gitarowe jest chyba jedynym elementem, który w miarę sprawnie funkcjonuje. Dostępny jest piec gitarowy Peavey Bandit112 i Basowy Peavey TNT 130 ,tak więc przynajmniej w tym przypadku jest pod co się podłączyć. Niestety wspomniany wzmacniacz basowy stosowany jest zwykle jako nagłośnienie wokalu , co doprowadzi niedługo do uszkodzenia głośnika , który nie przystosowany jest do przenoszenia takich częstotliwości. Ale cóż zrobić jeżeli nikt z pracowników nie zwraca na to uwagi a obecna sytuacja zmusza grających do szukania alternatywnych rozwiązań sprzętowych.

 

Miejski Ośrodek Kultury jest instytucją utrzymywaną z naszych pieniędzy dlatego mamy prawo żądać aby jego pracownicy przyczyniali się do tego by nasze dzieci mogły korzystać z jego wyposażenia. Sprzęt jest, są możliwości jakich nie mają mieszkańcy okolicznych miast , brakuje jedynie odrobiny nacisku ze strony opinii publicznej w kierunku pracowników owej instytucji. Jeżeli ktoś uważa ,że czytanie wierszyków na tarasie , w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców, to takim osobom polecam zmianę zawodu. Obecna sytuacja wynika ze zwykłego niedbalstwa i woła o pomstę do nieba. Obowiązkiem MOK jest zapewnienie młodzieży możliwości rozwoju kulturowego. Osoby odpowiedzialne za „sektor muzyczny” są również wynagradzane z naszych pieniędzy przez co mamy prawo oczekiwać od nich wykonywania swoich obowiązków przynajmniej w podstawowym zakresie. Samo rozwiązanie tego problemu nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Jeszcze kilka lat temu swoje próby jak i nagrania odbywały tu pionkowskie zespoły : Fantasmagoria, More than pain, Nightwing czy Rehearsal Jazz , mając do dyspozycji całe zaplecze sprzętowe ,które dzisiaj z dnia na dzień coraz bardziej niszczeje. Nie można nie wspomnieć zespołu The Bill, który przez długie lata swoje próby grał nigdzie indziej jak w sali nr 6. Dlaczego więc takiej możliwości nie może mieć dzisiejsza młodzież? Najlepiej zapytać o to pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury . . . Zacznijmy domagać się tego co należy się naszym dzieciom, poprzez okazanie braku tolerancji dla synekur opłacanych z naszych portfeli.

 

Za treść "listów do redkacji"gazeta Pionki24 nie ponosi odpowiedzialności.Nazwisko autora listu do wiadomości redakcji.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook