Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Czy to już jest koniec ... ??
Dodał: MW, 10-03-2009 11:26, odsłon: 3566

W dniu wczorajszym niektórzy z Nas żegnali odchodzącego burmistrza i łezka w oku im się kręciła, Inni okazywali radość uczestnicząc w pokazie sztucznych ogni i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie ziarno zła i nienawiści które zostało zasiane w naszym mieście.

Burmistrz odszedł ale My mieszkańcy zostaliśmy i będziemy żyć dalej w naszej społeczności, i to jak będziemy żyć zależy od Nas samych. Jak świat światem jedni wygrywali inni przegrywali , niosło to za sobą radość i smutek, ale nie nienawiść i złość.

 

Nie pozwólmy się ponosić emocjom i pod ich wpływem wypowiadać słów których możemy później żałować . Teksty umieszczone na stronie Pionki24 pod artykułem informującym o decyzji Sądu świadczą o ogromie podziału jaki został dokonany siłą rzeczy. Pamiętajmy że władze odchodzą a My zwykli ludzie zostajemy. Spotykamy się na mieście, widujemy na zakupach czy w Kościele, i co dalej ?? mamy pałac do siebie nienawiścią bo jedni są od „ burmistrza „ inni od „ rady „ czy to do czegoś doprowadzi ?? tak , do” samozagłady „ .

 

Prawdziwą sztuką i umiejętnością nie jest pokaz siły czy też kłótni na forum a uszanowanie czyjegoś odmiennego zdania. Tak świat właśnie został skonstruowany aby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie i trwać przy nim, nie wszystkim się to podoba , można to skrytykować i na tym basta, koniec. Dzisiaj podczas przypadkowego wystrzelenia fajerwerk koło UM przechodziło kilka osób, w ciągu chwili zjawiła się tam Policja która usiłowała ustalić kto sztuczne ognie odpalał, czy coś w tym dziwnego ??? Nie po prostu funkcjonariusze wykonywali swoja prace, dziwi jedynie to że kogoś tak boli czyjaś radość i wyrażanie jej publiczne iż używa swojej władzy aby zapobiec zwykłemu okazywaniu szczęścia. Koło Ogródka Jordanowskiego była ta sama sytuacja z tym że tam było wiele więcej osób, którzy wyrażali swoją radość w sposób jawny. O godzinie 17 pod Mokiem też było zebranie mieszkańców, przemówienie , wymiana słów i spostrzeżeń, to nikomu nie przeszkadzało …

 

Za jakiś czas kolejne wybory na burmistrza, i być może do rady , czas pokaże . Pamiętajmy , tym razem każdy z Nas będzie musiał stanąć na wysokości zadania i podjąć decyzje nie lada łatwą . Kto na burmistrza kto do rady, przemyślmy te decyzje po sto kroć, wszystko po to aby uniknąć powtórki z rozrywki, wszystko po to aby uzdrowić nasze miasto, aby żyło nam się lepiej. Miejmy na uwadze fakt iż to do nas wyborców należy decydujący głos. Nie dajmy się omamić i wybierajmy logicznie, myśląc o naszych bezrobotnych rodzicach i znajomych, o tym aby Pionki znów stały się przyjaznym i ciepłym a nie skłóconym miastem. Siła leży w Nas, mieszkańcach naszej małej ojczyny , nie pozwólmy aby stare polskie przysłowie „ polak przed i po szkodzie głupi „ miało odbicie w rzeczywistości , naszej rzeczywistości, szanujmy się wzajemnie a tym samym szanujmy zdanie innych, wszystko w odpowiednich granicach.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook