Dzisiaj jest sobota, 25 stycznia 2020 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Wakacje z 'Kinem na trawie' w Elektrowni
Dodał: JaW, 24-06-2015 16:57, odsłon: 2434

Po rocznej przerwie "Kino na trawie" wraca do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Będzie to szósta edycja impreza i pierwsza w nowej siedzibie przy ulicy Kopernika. Tegoroczny program nocnych pokazów filmowych w plenerze będzie odbywał się pod hasłem "Skandynawski powiew i inne klimaty".

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przez dziewięć kolejnych wakacyjnych wtorków, od 30 czerwca do 25 sierpnia, w Elektrowni pokazane zostaną najciekawsze tytuły kina skandynawskiego (i nie tylko) ostatnich lat. Tegoroczną edycję otworzy już w najbliższy wtorek 30 czerwca norweska komedia kryminalna "Obywatel roku". Start po zapadnięciu zmroku, około godziny 21.30. Bilety w cenie 5 złotych do nabycia pół godziny przed rozpoczęciem seansu.

 

PROGRAM KINA NA TRAWIE

 

30 czerwca, godz. 21.30: OBYWATEL ROKU – komedia kryminalna, reż. Hans Petter Moland, Norwegia 2014, 116’

Nagła śmierć syna powoduje, że kierowca pługu, Nils, zostaje wplątany w narkotykowe porachunki. "Obywatel roku" przypomina trochę filmy braci Coen, w których jedna nieprzemyślana decyzja powoduje lawinę nieszczęść. W roli głównej Stellan Skarsgård, gwiazda "Nimfomanki" i trylogii "Millenium".

 

7 lipca, godz. 21.30: MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO UGRYZIENIA – komedia, reż. Thomas Cailley, Francja 2014, 98’

Opowieść o relacji szczególnej pary. Madeleine jest młoda, silna i zbuntowana, marzy o bohaterskich czynach. Ku jej zdumieniu w przygodę rzuca się na łeb na szyję zakochany w niej słabeusz. Film zaskakuje kilkakrotną zmianą konwencji dramatycznej i artystycznej. Debiut fabularny nagrodzony trzema Cesarami (najlepszy film, debiut, aktor i scenariusz).

 

14 lipca, godz. 21.30: O KONIACH I LUDZIACH – dramat, reż. Benedikt Erlingsson, Islandia, Niemcy, Norwegia 2013, 85’

Film opowiada przeplatające się historie ludzi i ich koni, które odgrywają w życiu bohaterów znaczącą rolę. W tym debiucie  groteska idzie w parze z filmowym minimalizmem, spokojny ton kontrapunktują komediowe erupcje, a snuta z pokerową twarzą opowieść zostaje wzięta w nawias przewrotnej, ironicznej bajki. 

 

21 lipca, godz. 21.15: BRUD – dramat, komedia kryminalna, reż. Jon S. Baird, Wielka Brytania 2013, 97’ [od 18 lat]

Film twórców "Trainspotting". Chory policjant-narkoman, manipulując wszystkimi dookoła, toruje sobie drogę do awansu, dzięki któremu może odzyskać również żonę i córkę.

 

28 lipca, godz. 21.15: JAK ZATRZYMAĆ ŚLUB – melodramat, reż. Drazen Kuljanin, Szwecja 2014, 72’

Dwójka bohaterów spotykają się w jednym przedziale. Zaczynają rozmawiać – niezobowiązująco, żeby zabić czas długiej podróży w środku zimy. Nagle orientują się, że zmierzają na to samo wesele. W tym samym momencie stają się wspólnikami w sprawie, która wydaje się im na wagę życia i śmierci.

 

4 sierpnia, godz. 21.00: CO ROBIMY W UKRYCIU – horror, komedia, reż. Jemaine Clement, Taika Waititi, Nowa Zelandia 2014, 86’

Viago, Deacon i Vladislav usiłują normalnie egzystować, mimo że są nieśmiertelnymi parusetletnimi wampirami, które żywią się ludzką krwią. Świetna zabawa wampirzą mitologią. Nagroda Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2014.

 

11 sierpnia, godz. 20.45: STARY CZŁOWIEK I MOŻE – komedia, reż. Dome Karukoski, Finlandia 2014, 104’

Opowieść o starszym, zrzędliwym mężczyźnie, który żyje przeszłością i wyznaje zasadę, że wszystko kiedyś było lepsze.

 

18 sierpnia, godz. 20.30: KOCHAM CIĘ, TYLKO DAJ MI SPOKÓJ! – komedia, reż. Patrice Leconte, Francja 2014, 80’

"Kocham cię, tylko daj mi spokój!" to francuska komedia o pasjonacie jazzu, który tylko marzy, by posłuchać ulubionej płyty ukochanego artysty.

 

25 sierpnia, godz. 20.15: GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU – dramat, komedia, reż. Roy Andersson, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja 2014, 101’

Historia o dwóch zaprzyjaźnionych sprzedawcach w małym szwedzkim mieście. Andersson jak zwykle zostawia po drodze mnóstwo tropów, wątków i sugestii, z których - przy odrobinie wysiłku - można odtworzyć jego opinie o szwedzkim społeczeństwie, zbudować teorię na temat europejskiej cywilizacji, pomądrzyć się w kwestiach religii i filozofii. Film został nagrodzony w Wenecji Złotym Lwem dla najlepszego filmu w 2014 roku.

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook