Dzisiaj jest sobota, 25 stycznia 2020 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Nie można tego przespać. Dużo atrakcji na Noc Muzeów 2015 w Elektrowni
Dodał: JaW, 13-05-2015 15:31, odsłon: 2233

Wystawy, pokaz filmu, happening z udziałem publiczności i pierwszy Publiczny Zachód Słońca w Radomiu. Takie atrakcje przygotowano na sobotę 16 maja na tegoroczną edycję Nocy Muzeów w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Godzina 16:00

Otwarcie wystawy "Język geometrii – półwiecze przemian"

Ekspozycja obejmuje głównie malarstwo i formy przestrzenne polskich artystów nurtu sztuki geometrycznej oraz równoległe w czasie prace twórców zagranicznych. Przygotowana przez kuratora dr Bożenę Kowalską ekspozycja, stanowi wybór dzieł z trzech stworzonych przez nią kolekcji: w Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie (Galeria 72), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Wystawa jest prezentacją sztuki nurtu geometrycznego od lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Otwierają ją dzieła nestora tego kierunku Henryka Stażewskiego i młodszych od niego o pokolenie twórców: Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego i Kajetana Sosnowskiego, a zamykają prace artystów młodszej generacji – trzydziestolatków, kontynuujących tradycje swoich artystycznych antenatów. Wystawa ukazuje przemiany, jakim ulegał prezentowany nurt poszukiwań twórczych w ciągu minionego pół wieku. Stanowi jego podsumowanie.

 

Godzina 16:30

Prezentacja makiety odtwarzającej kompozycje zrealizowane na murach spacerniaków Aresztu Śledczego w Radomiu w ramach kontynuacji projektu "Horyzont wolności" prowadzonego przez MCSW "Elektrownia" w Radomiu, ASP w Krakowie i Areszt Śledczy w 2013 roku (księgarnia MCSW "Elektrownia"). Prezentacji towarzyszyć będą projekcje filmów dokumentujących wydarzenie. Następnie przejazd autobusem pod mury Aresztu, na których eksponowana będzie wystawa banerów z motywami murali. Między godziną 17:00 a 18:00 zwiedzanie spacerniaków (wejście wyłącznie z dowodem osobistym). Ilość miejsc ograniczona. Powrót do MCSW "Elektrownia" o godzinie 18:30.

 

Godzina 18:30, 21:00, 23:00

Pokazy filmu "Między nami dobrze jest", reż. Grzegorz Jarzyna, Polska 2014, 70’ (zaimprowizowana sala kinowa MCSW "Elektrownia")

Filmowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej o polskim społeczeństwie czasu transformacji, a zarazem debiut filmowy cenionego reżysera teatralnego Grzegorza Jarzyny ("Bzik tropikalny", "Doktor Faustus", "Nosferatu"). Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet oraz ich sąsiedzi. Świetnej reżyserii towarzyszy znakomita obsada m.in. Danuta Szaflarska, Adam Woronowicz, Roma Gąsiorowska, Rafał Maćkowiak oraz muzyka John’a Zorn’a. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa. Jest to opowieść – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych.

 

Godzina 19:45-20:17

I Publiczny Zachód Słońca w Radomiu

Happening z udziałem publiczności i młodzieżowego kwartetu smyczkowego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu (taras MCSW "Elektrownia").

 

Godzina 20:20

Uroczyste otwarcie Nocy Muzeów w MCSW "Elektrownia" w Radomiu (taras MCSW "Elektrownia").

 

Godzina 20:45

Wernisaż wystawy "Format maksymalny A4. Wystawa VII" (sala edukacyjna MCSW "Elektrownia").

 

Godzina 21:45

Wernisaż wystawy fotografii "Dekonstrukcje" Sebastiana Klochowicza, uczestnika projektu "Format maksymalny A4" (Galeria "Na murze" MCSW "Elektrownia").

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook