Dzisiaj jest sobota, 25 stycznia 2020 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Miłość do Polski pokazali poezją i piosenką
Dodał: JaW, 16-11-2015 12:38, odsłon: 3031

Adrian Białek i Patryk Sterczewski z Gimnazjum nr 1 w Pionkach oraz Natalia Ruśkowska z Gimnazjum w Iłży – to tegoroczni zwycięzcy Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. W czwartek 12 listopada w technikum Czerwonym zorganizowana została już 22. edycja tego konkursu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Konkurs z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali wspólnie harcerze ZHR ze Szczepu Drużyn Środowiskowych "Puszcza" oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie w Pionkach.

 

Wykonawców, którymy byli uczniowie gimnazjów i szkół średnich z powiatu radomskiego, oceniało jury w składzie: Zofia Rinas – nauczycielka języka polskiego, Sylwia Śmietanka – zastępca dyrektora CKZiU oraz Agata Wyroślak – nauczyciel bibliotekarz i instruktorka ZHR.

 

W kategorii pieśni patriotycznej główną nagrodę zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Pionkach, Adrian Białek i Patryk Sterczewski, którzy wspólnie wykonali piosenkę "Dziś idę walczyć, mamo". Konkurs recytatorski wygrała Natalia Ruśkowska z PG Iłża za wiersz "Ojczyzna Szopena".

 

 

Wokalista Adrian Białek i gitarzysta Patryk Sterczewski z Gimnazjum nr 1 w Pionkach wygrali konkurs pieśni patriotycznej.


WYNIKI

Pieśń: 1. Adrian Białek i Patryk Sterczewski (PG 1 Pionki), 2. Klaudia Pasek, Aleksandra Leszczyńska, Ilia Gwardiak (ZSO Natolin), 3. Monika Bolek (ZSP Wierzchowiny). Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kozłowska (PG Iłża).

Poezja: 1. Natalia Ruśkowska (PG Iłża), 2. Julia Kłoda (ZSO Natolin), 3. Natalia Pakosz (ZSO Natolin). Wyróżnienia otrzymały: Anna Zawadzka (PG Iłża) oraz Klaudia Niziołek (PG 2 Pionki).


Konkursy zorganizowano w ramach projektu "Niepodległość i Patriotyzm". Nagrody dla laureatów i uczestników ufundowało Ministerstwo Obrony Narodowej RP oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook