Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020 r., 28 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Dzieła sztuki z Elektrowni na wystawach w Polsce
Dodał: MW, 18-08-2010 14:01, odsłon: 2747

Prace z „Elektrowni” na wystawach w Polsce. Obrazy zmarłego w ubiegłym roku Jerzego Czuraja będzie można oglądać od 1 września w galerii Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.

 

- Kolekcja Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaczęła powstawać zaledwie trzy lata temu i liczy obecnie blisko 300 prac, autorstwa polskich i zagranicznych twórców. W kolekcji reprezentowane są dzieła z następujących dyscyplin: malarstwo, grafika warsztatowa i komputerowa, rysunek, rzeźba i instalacja, fotografia i multimedia. Zbiór tworzony jest dzięki zakupom i darowiznom. W tym roku prace z „Elektrowni” zostały wypożyczone na kilka wystaw – informuje Zbigniew Belowski, zastępca dyrektora ds. artystycznych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Płaskorzeźba Wojciecha Zasadniego „Precz z alfonsami sztuki” z 2007 roku jest eksponowana w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku na wystawie „Drewno jako materia rzeźby„ (od 10 lipca do końca sierpnia).

 

Osiem wielkoformatowych fotografii Katarzyny Majak pokazano na wystawie indywidualnej artystki w warszawskiej Starej Galerii ZPAF (od 19 lipca do 13 sierpnia).

 

Duży cykl ”Środki wyrazu”, składający się z 14 rysunków i fotografii, autorstwa Jana Stanisława Wojciechowskiego, jedną z ciekawszych prac w zbiorach „Elektrowni”, będzie można oglądać na wystawie „Konceptualizm. Medium fotograficzne” w Muzeum Historii Miasta Łodzi (od 7 do 30 września) w ramach festiwalu Fokus Łódź Biennale.

 

Kilka obrazów zmarłego w ubiegłym roku Jerzego Czuraja wypożyczono na jego pośmiertną retrospektywę w galerii Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie (otwarcie 1 września).

 

W ubiegłym roku natomiast dwa obrazy Aldony Mickiewicz były wypożyczone na indywidualną wystawę artystki w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie, a instalacja Ryszarda Ługowskiego na wielką wystawę współczesnej sztuki polskiej „Sieges Ikonen” (Ikony zwycięstwa) w Berlinie.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook