Dzisiaj jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 112 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Dużo nagród i wyróżnień w konkursie ‘Kocham moją Ojczyznę’ dla uczniów z miasta i gminy
Dodał: JaW, 05-05-2017 13:57, odsłon: 15603
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Bardzo dobrze spisali się uczniowie ze szkół miasta i gminy Pionki podczas diecezjalnego finału XIV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Przesłuchania finałowe odbyły się w ubiegły piątek (28.04) w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jurorzy oceniali w sumie ponad 280 młodych artystów ze szkół diecezji radomskiej. O nagrody w kategoriach poezja i pieśń rywalizowali zwycięzcy eliminacji z dziewięciu dekanatów. Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy i ich opiekunowie, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej to doskonała okazja, aby już najmłodsze dzieci uczyć prawidłowych postaw patriotycznych. A mówiąc najprościej - rozwijać umiłowanie do ojczyzny.  

 

POEZJA

W kategorii poezja patriotyczna drugie miejsce zajęła Maja Strojek z Jaroszek wśród przedszkolaków. W grupie uczniów klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Emilia Koziej ze Szkoły Podstawowej nr 5, a w kategorii klas IV-VI drugi był Damian Wojdat z Jaroszek.

 

PIEŚŃ

W konkursie wokalnym trzecie miejsce w kategorii klas I-III zajął zespół "Morowe Panny" (na zdjęciu tytułowym) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie Wiktoria Belowska, Antosia Jaszewska, Gabrysia Modzelewska, Zosia Pietruszka, Iga Woźniak. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę "Pałacyk Michla". Pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wśród solistów nagrodzona została Zuzanna Mazurkiewicz z Gimnazjum nr 2, której jury przyznało pierwszej miejsce.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook