Dzisiaj jest wtorek, 21 stycznia 2020 r., 21 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Dużo nagród i wyróżnień dla naszych uczniów w konkursie pieśni i poezji w Starachowicach
Dodał: JaW, 01-05-2015 11:19, odsłon: 3362

Dziesięć nagród, w tym aż pięć za pierwsze miejsca, zdobyli uczniowie szkół dekanatu pionkowskiego podczas XII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Starachowicach. Pierwsze miejsca zdobyli Damian Wojdat ze Szkoły Podstawowej w Jaroszkach, Adrian Majewski z Gimnazjum nr 2 w Pionkach, zespół "Sanitariuszki" z podstawówki w Jaroszkach, Monika Boryczka ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach i Justyna Samuś z CKZiU im. Skłodowskiej-Curie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Uczniowie szkół z gminy i miasta Pionki zdobyli nagrody albo wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej i formie prezentacji. Jednym słowem okazali się najlepsi w całej Diecezji Radomskiej.

 

Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham Moją Ojczyznę" przeprowadzony został 29 kwietnia w Starachowicach. Konkurs od lat organizuje Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Gościem honorowym imprezy był ksiądz biskup Piotr Turzyński.

 

Konkurencja była ogromna, wystąpiło ponad 300 uczestników, a poziom zaprezentowanych utworów bardzo wysoki. Słuchacze mieli możliwość wysłuchania poezji i pieśni patriotycznych w nowych aranżacjach. Pieśni wykonywane były chóralnie, solo, na głosy, z układami tanecznymi czy też przy akompaniamencie własnym. Recytatorzy przygotowali piękne wiersze, często mało znane i zapomniane. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie reprezentujący dekanat pionkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Jednym słowem okazali się najlepsi w Diecezji Radomskiej.

 

 

Wśród nagrodzonych było liczne grono uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kochanowskiego w Jaroszkach

 

W kategorii poezja patriotyczna Damian Wojdat z PSP Jaroszki zajął pierwsze miejsce wśród uczniów z klas I-III. Drugie miejsca zdobyły Agnieszka Wolska z PSP Jaroszki (klasa O) i Hanna Monkosa z PSP nr 2 Pionki (klasa I-III). W kategorii klas IV-VI wyróżnienia otrzymali Paweł Farbiś z PSP Jaroszki i Sandra Janas z PSP Suskowola. Wśród uczniów gimnazjów i szkół średnich pierwszy był Adrian Majewski z PG nr 2 Pionki, a trzecia Anna Borkowska z CKZiU.

 

Równie udani nasi uczniowie wypadli w kategorii pieśń patriotyczna. Pierwsze miejsca zajęli: zespół "Sanitariuszki" z PSP Jaroszki (klasy I-III), a w kategorii gimnazja i szkoły średnie Monika Boryczka ze Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Justyna Samuś z CKZiU. Zespół "Cyraneczka" i Paulina Stankiewicz z PSP Jaroszki dostali nagrody za trzecie miejsce w grupie szkół podstawowych klasy IV-VI.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook