Dzisiaj jest poniedziałek, 17 lutego 2020 r., 48 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Dominika, Martyna i Bartek mają talent. Oto pionkowscy Idole 2014
Dodał: JaW, 30-10-2014 15:41, odsłon: 5882

[WIDEO] Oni naprawdę mają talent! Zobaczcie, jak śpiewali zwycięzcy dziewiątej edycji konkursu wokalnego IDOL-ek. W tym roku wygrywali: Bartek Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu, Martyna Kołodziejczyk z technikum Czerwonego i Dominika Sobol z Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach. Partnerem medialnym konkursu organizowanego przez dom kultury była redakcja Pionki24. My również wybraliśmy swoją zwyciężczynię, a została nią Zuzanna Siek z Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

IDOLek 9

Już po raz dziewiąty Miejskie Centrum Kultury i Biblioteka zorganizowało IDOLka, czyli konkurs wokalnych talentów. W tym roku zgłosiło się 26 osób w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-16 lat oraz 17 lat i starsi. Byli to uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich z miasta i gminy Pionki. Chociaż nie tylko, bo swoich reprezentantów mieli też Wolanów, Radom czy Zwierzyniec.

 

Jurorami byli lokalni muzycy: Łukasz Nowak i Andrzej Tomczyk, którzy razem grają od niedawna w kapeli The Bill oraz Paweł Fila.

 

- Poziom konkursu naprawdę był dobry. Trzeba pochwalić uczestników za nieźle dobrany repertuar. Dla mnie przy ocenie najważniejsza była interpretacja i oryginalność wykonania utworu. Przede wszystkim cieszę się, że takie konkursy wciąż się odbywają – mówi Paweł Fila, przewodniczący jury.

 

W najmłodszej kategorii wiekowej wygrał ubiegłoroczny zwycięzca IDOLka, czyli 11-letni Bartek Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu.

 

- Do śpiewania namówiła Bartka pani od muzyki ze szkoły, w której się uczy. Teraz ćwiczy w Miejskim Domu Kultury. Do konkursu przygotowała go pani Agnieszka Dąbrowska – mówiła dumna mama Bartka, Adrianna Nowak.

 

 

Dziewiątą edycję IDOLka wygrywali, od lewej: Martyna Kołodziejczyk, Bartek Nowak i Dominika Sobol

 

Pamiątkowe płyty i nagrody za kolejne miejsca odebrały Katarzyna Głogowska ze Szkoły Podstawowej w Wolanowie i Zuzanna Chylińska z podstawówki w Suskowoli.

 

Najliczniej obsadzona była grupa wiekowa 12-16 lat. Tutaj najlepsza była Martyna Kołodziejczyk z technikum Czerwonego, która podczas konkursu zaśpiewała piosenkę "Say something", którą w oryginale wykonuje Christina Aguilera. Drugie miejsce wyśpiewała sobie Katarzyna Jakubowska z CKZiU Pionki, a trzecie Zuzanna Siek z Gimnazjum nr 2.

 

Wśród najstarszych najbardziej spodobała się 17-letnia Dominika Sobol ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Podbiła serca jurorów piosenką "Katedr świat" z musicalu Dzwonnik z Notre Dame.

 

- Zaczęło się od rodzinnego śpiewania na różnych uroczystościach. Potem był chór w szkole podstawowej i zespół w gimnazjum. Obecnie pracuję pod okiem pana Marcina Alota. Lubię śpiewać piosenki z musicali, bo chyba najlepiej się w nich odnajduję i najlepiej mi wychodzą – zdradza Dominika.

 

 

Nasza redakcyjna koleżanka Emilia Rzycka wręczyła Zuzannie Siek z Gimnazjum nr 2 nagrodę specjalną od Pionki24

 

Jury nagrodziło też Paulinę Mróz ze Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Justynę Samuś z technikum Czerwonego.

 

Nagrodę publiczności dostał Mateusz Sąpór z Gimnazjum nr 2. Swojego zwycięzcę wybrała także redakcja Pionki24. Nasza koleżanka redakcyjna Emilia Rzycka wyróżniła Zuzannę Siek z PG nr 2 w Pionkach. Zuzia śpiewa też w szkolnym zespole, a w kierunek muzyczno-wokalny pokierowała ją mama.

 

Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom IDOLka 9. A czytelników zapraszamy do oglądania, jak śpiewali najlepsi z najlepszych.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Bardzo fajny konkurs.Tylko zastanawia mnie fakt że Bartek już drugi rok występuje jako 11-latek w tym konkursie.
31-10-2014, 21:53:34
0
- 3
odpowiedz
Bartrek ma 11 lat(co mozna sprawdzić) w tamtym roku brał udział w Idolku w kategorii wiekowej 7-13 i miał 10 lat, a w tej edycji Idolka brał udział w kategorii wiekowej 7-11. Tak też nie rozumię o co chodzi w powyższym komentarzu. Mysle, że przed napisaniem czegoś nalezałoby to sprawdzić.
Rodzic.
14-11-2014, 12:52:33
+ 6
0
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook