Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Burza braw po koncercie chóru Gaudete w kościele NMP Królowej Polski
Dodał: JaW, 05-12-2016 13:58, odsłon: 15149
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W piątek w kościele NMP Królowej Polski z koncertem muzyki religijnej wystąpił pionkowski chór kameralny Gaudete pod dyrekcją Ewy Sterczewskiej. Występ przyjęty został owacją na stojąco. Dopisała też widownia, bo niemal wszystkie miejsca w kościele były zajęte. Ze względów formalnych nie możemy zaprezentować relacji wideo z koncertu. Jak tylko otrzymamy zgodę materiał ukaże się w Pionki24TV.

Koncert pod nazwą "Fiducia in Deo" był wyjątkowym wydarzeniem, bo odbył się w ramach przewodu doktorskiego dyrygent Ewy Sterczewskiej. Chór kameralny Gaudete wykonał 15 utworów muzyki religijnej, zabierając widzów w podróż od renesansu, przez romantyzm do kompozycji XX wieku. Zaprezentowane zostały utwory Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Giovanniego Croce, Jana Sebastiana Bacha czy Andrew Lloyd Webbera. Na zakończenie można było usłyszeć kompozycje Norberta Blachy "Modlitwa o pokój".

 

W drugiej części koncertu chórowi Gaudete towarzyszył zespół instrumentalny złożony z muzyków Szkół Muzycznych z Radomia i Kozienic w składzie: Marta Tomecka (I skrzypce), Martyna Siemiątkowska (II skrzypce), Sandra Kopycka (altówka), Maria Wojutyńska (wiolonczela), Marcin Rybiński (kontrabas) i Kamil Żarnecki (trąbka).


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook