Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Artur Pruziński z Pionek wkracza na jazz-popowe salony
Dodał: MaG, 15-03-2018 08:00, odsłon: 6671
fot. Arcadius Mauritz
fot. Arcadius Mauritz

Rok temu pisaliśmy o jego satyrze „Jarek Patriota: Bóg, honor i włoszczyzna”. W ostatnich miesiącach całkowicie poświęcił się innej ze sztuk - muzyce. W lutym tego roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty „Somewhere in the middle” jazz-popowego kwintetu SUOVA, a na koniec 2018 planowany jest drugi krążek rock-jazzowego sekstetu KA1. W obu zespołach Pruziński gra zamiennie na kontrabasie i basie. 

 

Zespół SUOVA od premiery zdążył już wystąpić na żywo w TVP Polonia, pojawić się w radiowej Trójce czy wpaść z wizytą do Marka Sierockiego z Teleexpressu. Miks i mastering płyty to zresztą zasługa nie byle kogo, a Jacka Gawłowskiego, laureata nagrody Grammy za miks krążka „Randy Brecker plays Włodek Pawlik's Night in Calisia”. Debiutancki album SUOVY promuje jedyny utwór śpiewany po polsku na płycie: „Kołysanka dla świerszczy”. Warto odnotować, że gościnnie na gitarze w dwóch numerach zagrał, również wywodzący się z Pionek, Artur Łukasiewicz.

 


„Somewhere in the middle” w wersji fizycznej to pięknie wydany album, w czym duża zasługa lidera zespołu i znakomitego fotografa Arcadiusa Mauritza. Płytę można zamówić na stronie www kwintetu: suovamusic.pl. Jest także dostępna na wszystkich platformach internetowych, choćby na spotify, a także w empiku.

SUOVA to klimat jazz-popowy, tworzony z niezwykłym pietyzmem. Trochę inny charakter ma kumpelski skład KA1, grający rock-jazzowe wariacje w garażowej konwencji. Pruziński w rozmowie z nami wspomniał, że KA1 tworzy grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja i wrażliwość. Świadczą o tym chociażby ich występy przed Kultem czy w…więzieniu dla osadzonych. Zespół wydał debiutancką płytę 2 lata temu. W maju ponownie wchodzi do studia, aby zrealizować drugi album. Pionki24 są jednym z patronów medialnych tego projektu. Aktualnie skład zbiera fundusze na nagrania, teledysk i promocję, oferując w zamian szereg niezwykle ciekawych, wartych uwagi propozycji. Sprawdźcie sami.

Teledysk do utworu PrzestrzeńTrzymamy kciuki za dalsze losy obydwu zespołów. Kto wie, może będzie okazja zobaczyć i posłuchać ich kiedyś również w Pionkach. Artur Pruziński zdradził nam, że to jedno z jego marzeń, wystąpić na dawnym podwórku, zagrać dla swoich sąsiadów i kumpli z dzieciństwa.

Fanpage zespołu SUOVA i Fanpage zespołu KA1

Artur Pruziński – urodzony w 1985 roku, absolwent LO im. Marii Dąbrowskiej, od kilkunastu lat mieszka w Warszawie. Pisarz i muzyk zespołów KA1 i SUOVA. Prowadzi projekt Ciekawie o Kulturze. Współpracuje z domem mediowym K2Media, który jest jednym z patronów medialnych płyty „Somewhere in the middle”.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook