Dzisiaj jest czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA, WIDEO] Takie palmy i pisanki tylko w Pionkach. W czwartek były XII Tradycje Wielkanocne
Dodał: JaW, 06-04-2017 13:35, odsłon: 13920
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Imprezę od dwunastu lat organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach. Każdego roku nieodmiennie cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem. W XII Tradycjach Wielkanocnych wzięło udział blisko 270 osób niepełnosprawnych z całego regionu radomskiego. W Pionki24TV relacja z wydarzenia i rozmowa z Jerzym Furgą, kierownikiem WTZ.

Tradycje Wielkanocne organizowane są w Pionkach od 2006 roku. Jak przypomniał Jerzy Furga, pierwsza edycja była rok po powstaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

- Co roku jesteśmy zaskakiwani nowymi technikami i pomysłami. Dlatego jestem spokojny, że ta impreza będzie jeszcze długo organizowana. Tym bardziej, że jest chyba jedyną w Polsce, podczas której przypominane są tradycje związane ze świętami Wielkanocy – mówi kierownik WTZ.

 

W czwartek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 spotkało się blisko 270 osób niepełnosprawnych. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe z 17 placówek z terenu całego regionu radomskiego. Wszyscy startowali w jednym z pięciu konkursów, w których wybierano najładniejszy koszyczek, palmę, ciasto, jajko i inscenizację obrzędów wielkanocnych.

 

Impreza była też świetną okazją do integracji środowiska. Jak podkreślają opiekunowie i nauczyciele ich podopieczni zawsze wyczekują Tradycji Wielkanocnych w Pionkach i starannie się do nich przygotowują. Najlepiej świadczy o tym wysoki poziom przedstawień teatralnych i imponujące oraz kolorowe elementy scenografii.

 


W hali PSP nr 5 rozstawiono również liczne stoiska z pamiątkami i ozdobami świątecznymi, na którym wszyscy chętni mogli kupić rozmaite rzeczy, którymi potem można udekorować wielkanocny stół.

 

W XII Tradycjach Wielkanocnych uczestniczyli: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Pionki, Szkoła Specjalna w Zespole Szkół w Pionkach, PSP nr 1 i nr 5 w Pionkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek i Jedlanki Starej, Domy Pomocy Społecznej z Wierzbicy i Krzyżanowic, Środowiskowe Domy Samopomocy w Pionkach i Jedlance, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook