Dzisiaj jest środa, 26 kwietnia 2017 r., 116 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA, WIDEO] Takie palmy i pisanki tylko w Pionkach. W czwartek były XII Tradycje Wielkanocne
Dodał: JaW, 06-04-2017 13:35, odsłon: 13342
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Imprezę od dwunastu lat organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach. Każdego roku nieodmiennie cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem. W XII Tradycjach Wielkanocnych wzięło udział blisko 270 osób niepełnosprawnych z całego regionu radomskiego. W Pionki24TV relacja z wydarzenia i rozmowa z Jerzym Furgą, kierownikiem WTZ.

Tradycje Wielkanocne organizowane są w Pionkach od 2006 roku. Jak przypomniał Jerzy Furga, pierwsza edycja była rok po powstaniu Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

- Co roku jesteśmy zaskakiwani nowymi technikami i pomysłami. Dlatego jestem spokojny, że ta impreza będzie jeszcze długo organizowana. Tym bardziej, że jest chyba jedyną w Polsce, podczas której przypominane są tradycje związane ze świętami Wielkanocy – mówi kierownik WTZ.

 

W czwartek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 spotkało się blisko 270 osób niepełnosprawnych. Były to dzieci, młodzież i osoby dorosłe z 17 placówek z terenu całego regionu radomskiego. Wszyscy startowali w jednym z pięciu konkursów, w których wybierano najładniejszy koszyczek, palmę, ciasto, jajko i inscenizację obrzędów wielkanocnych.

 

Impreza była też świetną okazją do integracji środowiska. Jak podkreślają opiekunowie i nauczyciele ich podopieczni zawsze wyczekują Tradycji Wielkanocnych w Pionkach i starannie się do nich przygotowują. Najlepiej świadczy o tym wysoki poziom przedstawień teatralnych i imponujące oraz kolorowe elementy scenografii.

 


W hali PSP nr 5 rozstawiono również liczne stoiska z pamiątkami i ozdobami świątecznymi, na którym wszyscy chętni mogli kupić rozmaite rzeczy, którymi potem można udekorować wielkanocny stół.

 

W XII Tradycjach Wielkanocnych uczestniczyli: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Pionki, Szkoła Specjalna w Zespole Szkół w Pionkach, PSP nr 1 i nr 5 w Pionkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek i Jedlanki Starej, Domy Pomocy Społecznej z Wierzbicy i Krzyżanowic, Środowiskowe Domy Samopomocy w Pionkach i Jedlance, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.


Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook