Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA, WIDEO] Hity z czarnej płyty w Pionkach. Rozpoczął się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka
Dodał: JaW, 21-04-2017 15:42, odsłon: 13795
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Od przesłuchań w najmłodszej grupie uczniów szkół podstawowych rozpoczął się w piątek w Centrum Aktywności Lokalnej II Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka. W sobotę Gala Finałowe, której gościem specjalnym będzie Wojciech Gąssowski, a koncert da legendarny zespół Trubadurzy. O festiwalu rozmawialiśmy z dyrektorem CAL Marcinem Alotem. W naszej relacji wideo w Pionki24TV możecie również obejrzeć część piątkowych występów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest redakcja Pionki24.pl

Chociaż festiwal organizowany jest dopiero po raz drugi, to już stał się bardzo rozpoznawalny w całym kraju. Cieszył się również dużym zainteresowaniem w Pionkach, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że wszystkie bilety wstępu zostały dawno sprzedane i nie ma już wolnych miejsc.

 

- Dostaliśmy zgłoszenia od ponad 150 osób. Ostatecznie w przesłuchaniach w czterech kategoriach wiekowych bierze udział 100 wokalistów i wokalistek – opowiada Marcin Alot, dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

 


Uczestnicy festiwalu mierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990 – czasów, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnia działała tłocznia płyt gramofonowych.

 

Jury będzie miało bardzo pracowity piątek. Przesłuchania potrwają od godziny 10 do 18. Wieczorem zostaną wyłonione finałowe trójki w każdej kategorii, ale bez podania miejsc. Nazwiska zwycięzców poznamy w sobotę po godzinie 16:00 podczas Gali Finałowej. Będzie też nagroda Grand Prix dla najlepszego z najlepszych.

 

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka odbywa się pod patronatem Andrzeja Piasecznego. Gościem specjalnym będzie znany wokalista Wojciech Gąssowski. Po zakończeniu gali z ponad godzinnym koncertem wystąpi legendarny zespół Trubadurzy, który przypomni swoje największe przeboje.

 

 

Sandra Fafińska z Pionek śpiewała piosenkę "Być kobietą" z repertuaru Alicji Majewskiej.

 

 

Wykonawców ocenia jury w składzie Patrycja Kawęcka-Czerska, Magdalena Boduła i Michał Retelewski.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook