Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] W Kasynie otworzyła się Galeria Tworzywo. Na inaugurację wystawa rękodzieła, które nie umiera
Dodał: JaW, 22-10-2016 11:39, odsłon: 15698

Sztuka ludowa i rękodzieło mają się dobrze i na pewno nie odeszły do lamusa. Najlepiej można się było o tym przekonać w piątkowy wieczór w Centrum Aktywności Lokalnej. Rozstrzygnięta została druga edycja konkursu rodzinnego "Inspiracja płynie z tradycji". Pokonkursowa wystawa prac stała się też okazją do otwarcia Galerii Tworzywo.

"Inspiracja płynie z tradycji" to konkurs rodzinny, a jego głównym zamysłem była promocja sztuki ludowej charakterystycznej dla regionu radomskiego i integracja międzypokoleniowa. Organizatorem było Centrum Aktywności Lokalnej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radomiu i Muzeum Wsi Radomskiej.

 

OD PRZEDSZKOLAKA DO SENIORA

Wyroby rękodzieła inspirowane motywami roślinnymi wykonywali i najmłodsi i seniorzy. W sumie na drugą edycję konkursu wpłynęły 22 prace od mieszkańców powiatu radomskiego. Rower ozdobiony kwiatami, wycinanki ludowe, wianki, ręcznie malowane butelki, świecznik, łapacz snów, torebka z filcu czy zwierzątka z siana - to tylko wybrane inspiracje, które potem przy udziale rąk ich twórców zostały wykonane, a efekty można było oglądać na wystawie w piątkowy wieczór.

 

MAGICZNY KĄCIK SZTUKI

Wystawa prac zaprezentowana została w Galerii Tworzywo, której drzwi otworzyły się po raz pierwszy. Sama galeria też jest miejscem wyjątkowym. Artyści amatorzy znajdą swój kącik sztuki w odremontowanej klatce schodowej Kasyna, pamiętającej lata świetności budynku, z oryginalnymi schodami, posadzką czy poręczami.

 

 

W piątek w Centrum Aktywności Lokalnej po raz pierwszy swoje drzwi otworzyła Galeria Tworzywo.

 

RODZINNA WYGRANA

Pierwszą nagrodę w tegorocznym konkursie zdobyła pani Magdalena Lepa z Jedlni z dziećmi Hanią i Wiktorem.

 

- Wykonaliśmy torebkę i wyroby z filcu. Dzieci dużo pomagały. To była taka rodzinna praca, bo motywem ozdobnym są wycinanki babci, które zainspirowały mnie do wzięcia udziału w tym konkursie – opowiada pani Magda.

 

Drugie miejsce zdobyły Krystyna Kołtun i Emilia Żak, a trzecie przypadło dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Goździe. Były także wyróżnienia dla Marzeny Hrostek i Pauliny Hrostek, Wiesławy Kośli i Małgorzaty Szpaderskiej oraz Wiesławy Kośli i Emilii Szpaderskiej. Specjalną nagrodę publiczności z największą liczbą głosów zdobył wianek, który wykonały wspólnie Aneta Kroszko i Paulina Kroszko.

 

Nagrodzonym gratulowali burmistrz Romuald Zawodnik, wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej Marcin Alot, Aleksandra Żytnicka z Muzeum Wsi Radomskiej i Marta Maciejczyk z CAL – jedna z organizatorek konkursu.

 

 

Pierwszą nagrodę w konkursie zdobyła pani Magdalena Lepa z Jedlni z dziećmi Hanią i Wiktorem.

 

 

Jurorom najbardziej spodobał się zestaw filcowy ozdobiony wycinankami ludowymi.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook