Dzisiaj jest sobota, 25 stycznia 2020 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA] Tomasz Wróblewski obchodził 25-lecie pracy twórczej
Dodał: JaW, 07-11-2015 10:09, odsłon: 3451

Pionkowski artysta plastyk Tomasz Wróblewski w piątek świętował 25-lecie pracy twórczej. Na wystawie w Galerii Kafka w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentował swoje najciekawsze prace malarskie. Przyszło sporo osób. Były podziękowania i życzenia od rodziny, współpracowników i znajomych. Gratulacje składali też zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek i Janusz Popławski – prezes Okręgu Radomskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Tomasz Wróblewski od 1990 roku związany jest z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Twórca Galerii Format, organizator Formatowań, pomysłodawca Galerii Kafka. To właśnie tam w piątkowy wieczór artysta plastyk zorganizował swoją jubileuszową wystawę z okazji 25-lecia pracy twórczej.

 

- Ćwierć wieku to okres poszukiwań. W ubiegłym roku zrozumiałem, że nadszedł czas na artystyczne uspokojenie. Powróciłem do pejzażu. Na wystawie można oglądać obrazy z różnych okresów mojego życia. Najwięcej jest jednak prac najnowszych – opowiada Tomasz Wróblewski.

 

Rzeczywiście na ścianach Galerii Kafka dominowały pejzaże, ale w swoim dorobku Wróblewski ma też martwą naturę, portrety, roślinność czy architekturę. Jest autorem obrazu św. Kingi, który nie tak dawno wisiał jeszcze w sali obrad Urzędu Miasta czy portretu Jana Kochanowskiego znajdującego się w Gimnazjum nr 1.

 

Na zdjęciu: Tomasz Wróblewski (z lewej) od 21 lat należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W piątek z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej gratulacje składał mu prezes radomskiego okręgu ZPAP, Janusz Popławski.

 

A kiedy Tomasz Wróblewski namalował swój pierwszy obraz? - To był rok 1979 i pejzaż namalowany w Garbatce-Letnisko. Do dzisiaj wisi na ścianie u mojej rodziny – wspomina.

 

Piątkowy wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem, bo i okazja była wyjątkowa. Nie mogło zabraknąć życzeń, prezentów, kwiatów i gratulacji. Prezes Okręgu Radomskiego Związku Artystów Plastyków Janusz Popławski w ciepłych słowach mówił o Tomaszu Wróblewskim. Z okazji jubileuszu wręczył artyście z Pionek srebrną odznakę ZPAP.

 

Tomasz Wróblewski – ma 51 lat, absolwent UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową i scenografią. Od 1990 roku związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury, od 1994 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1990-2007 prowadził Galerię Format organizując 182 wystawy. Pomysłodawca i komisarz Formatowania. Nauczyciel rysunku i malarstwa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach. W 2010 roku powołał do życia Galerię Kafka w Miejskim Ośrodku Kultury. Ma za sobą 28 wystaw indywidualnych i udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jako filmowy scenograf współpracował z tak znanymi reżyserami, jak Jan Jakub Kolski, Filip Bajon, Radosław Piwowarski. Autor scenografii do filmów: "Afonia i pszczoły" czy "Fundacja". Autor loga MZUK i PWKC w Pionkach.

 

 

Jubileuszowa wystawa Tomasza Wróblewskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem. W piątkowy wieczór Galeria Kafka wypełniła się bardzo szczelnie.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook