Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 345 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Świętowaliśmy Dzień Ziemi. Były darmowe sadzonki, pyszny miód i dużo atrakcji
Dodał: JaW, 24-04-2017 11:26, odsłon: 13860
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Pogoda tylko trochę pokrzyżowała szyki organizatorom. Zamiast imprezy plenerowej była bardzo fajna, ale i pouczająca zabawa pod dachem. W niedzielę Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Dzień Ziemi. Obchody święta naszej planety zmobilizowały najmłodszych, ale i starsi nie próżnowali.

Obchody Dnia Ziemi w Pionkach odbywają się już od 18 lat. W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło "W kierunku natury". Niepewna pogoda spowodowała, że zamiast imprezy plenerowej wszystko zostało przeniesione pod dach Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie znaczy to, że było mniej ciekawiej. Mieszkańcy dopisali, a organizatorzy zafundowali im blisko trzy godziny super zabawy z przesłaniem, bo tego dnia bardzo ważna była ekologia i przyroda.

 

Najmłodsi mogli zobaczyć dydaktyczny spektakl "Zielona wyspa pirata Pifpafa", który wystawił teatr z Krakowa. Artyści zaprosili do zabawy dzieci i prowadzili pouczające pogadanki o segregacji śmieci.

 

Na scenie występowali też uczniowie pionkowskich szkół. Ciekawe doświadczenia pokazywali "Badacze Wody" z Gimnazjum nr 1. Na stoisku Kozienickiego Parku Krajobrazowego odbywały się konkursy przyrodnicze. Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z budowy budek dla ptaków. Pysznym miodem częstowali członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach. Były konkursy i loteria fantowa. Dużo osób wróciło do domu z sadzonkami drzew i krzewów, które bezpłatnie rozdawali pracownicy PWKC.

 

 

Najmłodsi bardzo chętnie próbowali miodu, którym częstowali członkowie Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach.

 

 

Sporym powodzeniem cieszyły się darmowe sadzonki drzew i krzewów rozdawane przez pracowników PWKC.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
Odstąpię nowo urządzoną kawiarnię, zlokalizowaną w Pionkach w galerii przy ulicy Radomskiej 2.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-952-059
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
Szukamy recepcjonistki do Hotelu Imperium w Pionkach   Kontakt:508-127-608791-444-747
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook