Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Raz do roku taka wystawa. Formatowanie 16 w Galerii Hall
Dodał: JaW, 22-10-2016 21:02, odsłon: 15987

Druga połowa października w Miejskim Ośrodku Kultury – to czas i miejsce, w którym artyści z Pionek, Radomia i okolic chwalą się swoimi zdjęciami, obrazami, grafikami i rzeźbami. W piątek już po raz szesnasty otwarta została wystawa Formatowanie. Podczas tegorocznej edycji w Galerii Hall na piętrze MOK-u zaprezentowało się 24 twórców.

Formatowanie ma swoją bogatą historię, którą najlepiej zna pomysłodawca, organizator i komisarz wystaw Tomasz Wróblewski, artysta plastyk z Pionek.

 

- Wystawa pod tą nazwą funkcjonuje od 2001 roku. Swoją nazwę wzięła od nieistniejącej już Galerii Format. Przez szesnaście lat swoje prace zaprezentowało ponad 120 artystów – opowiada Wróblewski.

 

W piątkowy wieczór w Galerii Hall na piętrze Miejskiego Ośrodka Kultury można było oglądać zdjęcia, obrazy, rzeźby i grafiki wykonane przez ukształtowanych artystów i tych, którzy dopiero od kilku lat pokazują swoje dzieła szerszej publiczności.

 

- W tym roku mieliśmy pięciu debiutantów. Cieszę się, że uczestników jest więcej niż podczas ostatniej edycji wystawy. Zgłoszeń było jeszcze więcej, ale tylko tyle prac zmieściło się w naszej galerii – mówi Wróblewski.

 

 

Od początku komisarzem wystawy FORMATOWANIE jest Tomasz Wróblewski.

 

Podczas Formatowania 16 swoje prace zaprezentowali: Katarzyna Kinga Bielawska, Łukasz Falkowicz, Roman Fido, Agnieszka Gajowiak, Maja Gajowiak, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Bożena Klimek-Kurkowska, Wojciech Kuchta, Elżbieta Kurkowska, Michał Kurkowski, Andrzej Legierski, Anna Mirowska, Olga Nosal-Błądek, Grażyna Pachocka, Mieczysław Piasek, Szymon Piasta, Katarzyna Pietrzak, Dariusz Stelmach, Iwona Warchoł, Ewa Wąsik, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki i Tomasz Wróblewski.

 

 

Od szesnastu lat FORMATOWANIE gromadzi w jednym miejscu i czasie artystów z powiatu radomskiego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Po zdjęciach widać, że frekwencja praktycznie żadna. A p.Belowski jakiś czas temu chciał otwierać jakąś nową galerię w Pionkach. Śmiechu warte.
23-10-2016, 01:12:08
+ 8
- 2
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook