Dzisiaj jest wtorek, 21 stycznia 2020 r., 21 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA] Jak młodzi widzą 11 Listopada? Konkurs pieśni i poezji w Domu Kultury
Dodał: JaW, 05-11-2015 14:33, odsłon: 3158

"11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży" - takie było hasło konkursu pieśni i poezji patriotycznej, który odbył się w czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury. Zaprezentowało się 37 wykonawców w trzech grupach wiekowych. Nikt nie wrócił do domu bez książki i pamiątkowego dyplomu. Główne nagrody otrzymało jedenaście osób.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

 

Konkursy z okazji Dnia Niepodległości organizowane są w domu kultury już od wielu lat. Od ubiegłego roku pod nazwą Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. W czwartek była druga edycja. Wiersze i piosenki tematycznie związane ze świętem 11 listopada wykonywali uczniowie podstawówek i gimnazjów z miasta i gminy Pionki, szkół średnich oraz wokaliści ze Społecznego Ogniska Muzycznego.

 

Uczestników oceniało jury w składzie: Anna Lipska z Miejskiego Ośrodka Kultury, Marta Kwapisiewicz z biblioteki miejskiej, polonistka Joanna Mączyńska oraz muzyk Łukasz Nowak. Jak przyznała szefowa jury Anna Lipska w występach zwracano uwagę na każdy szczegół. Począwszy od dykcji, przez interpretację utworu, a na doborze repertuaru skończywszy.

 

 

W kategorii recytacja jedną z nagród odebrała 9-letnia Hanna Monkosa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach.

 

- W tym konkursie nie ma przegranych ani wygranych. Nagrody mamy dla wszystkich i cieszymy się, że zawsze jest wielu chętnych – przyznaje Lipska.

 

W drugiej edycji konkursu startowało 37 osób. Po ponad godzinnych obradach jury zdecydowało, żeby nagrodzić jedenastu najlepszych wykonawców.

 

 

14-letnia Weronika Krystkowiak z Gimnazjum nr 2 w Pionkach dostała nagrodę w kategorii śpiew.


NAGRODZENI

Anna Sułek, Martyna Strojek (obie PSP Jaroszki), Hanna Monkosa (PSP nr 2 Pionki), Anastazja Stępień (PSP nr 5 Pionki), Milena Alot (Społeczne Ognisko Muzyczne), Sandra Janas (PSP Suskowola), Weronika Krystkowiak (PG nr 2 Pionki), Wiktoria Zawadzka (PG Suskowola), Karolina Rybak (PG nr 1 Pionki), Kamil Rydz (Społeczne Ognisko Muzyczne) i Anna Borkowska (CKZiU Pionki).

 

 

W konkursie "11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży" wystąpiło 37 wykonawców. Byli to uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Pionki.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook