Dzisiaj jest sobota, 25 stycznia 2020 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] 'Chemia' Oliwii Żurawskiej najlepszym filmem 7. Konkursu Filmu Amatorskiego
Dodał: JaW, 10-11-2015 14:24, odsłon: 4023

We wtorek w Domu Kultury rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Filmu Amatorskiego. Główną nagrodę i Grand Prix zdobył film "Chemia", którego autorem jest 15-letnia Oliwia Żurawska z Gimnazjum nr 1. To była już siódma edycja konkursu dla młodych filmowców, który każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku jurorzy oceniali 20 filmów pod hasłem "Każdy ma obiektyw w oku".

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Autorami filmów byli uczniowie pionkowskich szkół średnich i gimnazjów. Niektórzy zaskakiwali poważną tematyką, inni poczuciem humoru, ale nikomu nie można było odmówić pasji i zaangażowania. Prace oceniało jury w składzie: Anna Lipska i Piotr Pachocki z Miejskiego Ośrodka Kultury, Michał Grosiak z Centrum Aktywności Lokalnej oraz fotograf i filmowiec Wojciech Kuchta. Przed wręczaniem nagród wszyscy zostali zaproszeni na pokaz filmu przyrodniczego "Pola pełne życia", którego autorem jest Wojciech Kuchta.

 

Jurorzy nagrodzili pięć filmów. Najlepsi oprócz dyplomów dostawali sprzęt filmowy, który pozwoli im rozwijać swoją pasję.

 

Trzecie miejsce zdobyli Dominik Bassa z LO im. Dąbrowskiej za film "Zegarek" oraz Mateusz Palka z Gimnazjum nr 2 za reportaż o straży pożarnej pod tytułem "Służba". Drugie miejsce przypadło uczniom LO im. Dąbrowskiego, którzy nakręcili film "Bernard". To była pokazana z przymrużeniem oka historia zmory XXI wieku, czyli otyłości i cukrzycy.

 

Nagrodę za pierwsze miejsce odebrały Magdalena Kasica i Agnieszka Mazur z LO im. Dąbrowskiej za film "Druga twarz".

 

- Ten film ujął nas tematyką. Wywołuje emocje i to jest bardzo ważne – argumentował decyzję jury Michał Grosiak.

 

"Druga twarz" to opowieść o odmiennościach kulturowych poruszająca temat na czasie, czyli problemy uchodźców.

 

 

15-letnia Oliwia Żurawska z Gimnazjum nr 1 zdobyła Grand Prix i główną nagrodę 7. Konkursu Filmu Amatorskiego.

 

MIŁOSNA "CHEMIA" Z GRAND PRIX

Grand Prix 7. Powiatowego Konkursu Filmu Amatorskiego zdobyła "Chemia" - historia miłosna z nietypowym zakończeniem autorstwa Oliwii Żurawskiej z Gimnazjum nr 1.

 

- Ten film zdystansował pozostałe. Jest bardzo kompletny. Naprawdę wart pochwalenia za temat i technikę operatorską – mówił Grosiak.

 

Oliwia Żurawska nakręciła dorosły i dojrzały film o problemach współczesnej młodzieży i odnajdywaniu swojej tożsamości. Jak sama przyznała pomysł na scenariusz czerpała ze swojego najbliższego otoczenia.

 

- Scenariusz zaczęłam pisać jeszcze w maju. Zdjęcia trwały ponad dwa miesiące, a praca nad filmem prawie pół roku. To mój pierwszy film i udział w konkursie. Jestem bardzo zmotywowana tą wygraną – przyznała 15-latka z Gimnazjum nr 1 w Pionkach.

 

 

Pierwszą nagrodę zdobyły Agnieszka Mazur i Magdalena Kasica z LO im. Dąbrowskiej w Pionkach. Dziewczyny nakręciły film opowiadający o odmiennościach kulturowych i problemie uchodźców.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook