Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert na 'Bilet dla brata'. Zespół Trio Cantabile wystąpił w CAL
Dodał: JaW, 26-10-2015 13:37, odsłon: 3309

Lubelski zespół Trio Cantabile wystąpił w niedzielny wieczór w Centrum Aktywności Lokalnej z koncertem pieśni papieskich. To wspólna inicjatywa parafii św. Barbary i Zakonu Rycerzy Kolumba w Pionkach. Podczas koncertu charytatywnego zbierane były pieniądze w ramach akcji "Bilet dla brata", która ma pomóc młodzieży ze Wschodu w przyjeździe na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Patronat medialny nad koncertem sprawowała redakcja Pionki24. Zapraszamy do obejrzenie relacji wideo.

Niedzielny koncert był kolejnym zorganizowanym przez Zakon Rycerzy Kolumba w ramach akcji "Bilet dla Brata". W marcu na scenie Kasyna wystąpił Tomasz Kamiński. Tym razem na zaproszenie proboszcza parafii św. Barbary księdza Stanisława Bujnowskiego do Pionek przyjechało lubelskie Trio Cantabile. Muzycy wykonali szesnaście autorskich utworów Rudolfa Steinera poświęconych Janowi Pawłowi II.

 

Trio Cantabile koncertuje wspólnie od 2014 roku. Zespół tworzą: Rudolf Steiner - pianista i kompozytor, organista Archikatedry Lubelskiej, Barbara Brzozowska - śpiewaczka z Lublina i Natalia Kozub - ukraińska skrzypaczka, grająca w Filharmonii Lubelskiej.

 

Koncert był okazją do tego, żeby sprzedawać cegiełki, które pomogę zebrać pieniądze na przyjazd młodzieży ze wschodu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

 

- ŚDM już za dziewięć miesięcy. Do Diecezji Radomskiej przyjedzie około 5 tysięcy ludzi z całego świata. Część z nich gościć będzie w Pionkach. Wśród nich będą osoby z Kamerunu i Konga. Oby jak najwięcej takich inicjatyw, bo one generują duże ilości dobra – przyznaje ksiądz Mariusz Wilk, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

 

Za organizację koncertu dziękował też biskup pomocniczy diecezji radomskiej, Piotr Turzyński. - Ta inicjatywa pokazuje jedność – mówił biskup.

 

Zakon Rycerzy Kolumba planuje kolejne zbiórki na "Bilet dla Brata". Najbliższa ma być w styczniu podczas Orszaku Trzech Króli.

 

 

Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem ulubionej pieśni Jana Pawła II "Barki", którą zaintonował ksiądz biskup Piotr Turzyński.

 

 

Jednym z organizatorów niedzielnego koncertu był ksiądz dziekan Stanisław Bujnowski, proboszcz parafii św. Barbary w Pionkach. Na scenie odbierał podziękowania za pomoc w organizacji wakacyjnego wypoczynku nad morzem dla polskich harcerzy z Wileńszczyzny.

 

 

Cegiełki na bilet dla brata sprzedawali harcerze ZHR.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook