Dzisiaj jest poniedziałek, 17 lutego 2020 r., 48 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[WIDEO] Realizują marzenia i edukują najmłodszych. Niepełnosprawni aktorzy z teatru Pralnia w Pionkach zagrali dla dzieci
Dodał: JaW, 09-06-2016 14:00, odsłon: 3354

Od czternastu lat przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pionkach działa Lalkowy Teatr "Pralnia". W czwartek niepełnosprawni aktorzy wystawili przedstawienie "Abecadło odnalezione" dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. O tej inicjatywie i samym teatrze rozmawialiśmy z jego założycielem Pawłem Sulimą. Zapraszamy do oglądania materiału wideo w Pionki24TV.

- Poprzez takie właśnie akcje chcemy uwrażliwić najmłodszego widza nie tylko na teatr, ale też na środowisko osób niepełnosprawnych – opowiada Paweł Sulima.

 

Najlepszym dowodem, że się udało były żywe reakcje dzieci na to, co prezentowali przed nimi aktorzy. Podopieczni ŚDS w efektownych strojach odegrali bajkowy spektakl "Abecadło odnalezione", gdzie głównym motywem jest odwieczna walka dobra ze złem. Teatr "Pralnia" został nagrodzony za to przedstawienie podczas Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Lalkowych w Puławach.

 

To efekt współpracy wielu osób z Pionek. Aktorami są niepełnosprawni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Scenografię wykonała Małgorzata Wróblewska, muzykę skomponował Marcin Alot, a narrację muzyczną zapewnił chór Consonans pod dyrekcją Ewy Sterczewskiej.

 

 

Założycielem Teatru "Pralnia" i pomysłodawcą przedstawień jest Paweł Sulima z pionkowskiego ŚDS.

 

Jak zdradził nam założyciel i "dobry duch" Teatru "Pralnia", Paweł Sulima, obecnie przygotowywane jest nowe przedstawienie, które mamy nadzieję wkrótce zobaczyć. Do tej pory wyjątkowi aktorzy z ŚDS dali około 120 występów i nieodmiennie ich spektakle oraz barwne rekwizyty wzbudzają zachwyt.

 

 

Teatr "Pralnia" przez czternaście lat swojej działalności dał blisko 120 przedstawień. Aktorami są niepełnosprawni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Dzisiaj Dzień Przyjaciela ....zasłużony odpoczynek od polityki.
Dodane obrazki:
09-06-2016, 20:18:41
+ 17
- 1
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook