Dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO, FOTO] Koncert muzyki filmowej na Dzień Patronki Miasta. Artystów żegnała owacja na stojąco
Dodał: JaW, 05-12-2016 11:36, odsłon: 14263
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Motywy przewodnie oraz piosenki z popularnych polskich i zagranicznych filmów oraz seriali, ale nie tylko, można było usłyszeć w niedzielę podczas koncertu z okazji Dnia Patronki Miasta św. Barbary, który odbył się w Centrum Aktywności Lokalnej. Relację wideo z wydarzenia można obejrzeć w Pionki24TV.

Wypełniona do ostatniego miejsca sala Kasyna gorącymi brawami przyjęła muzyków, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie, jak i tych doświadczonych i już ukształtowanych. Gwiazdami wieczoru byli Wojciech Myrczek – jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych oraz radomska wokalistka Olga Nawara z zespołem.

 

Myrczek przy akompaniamencie pianisty Kajetana Borowskiego zaśpiewał motywy ze znanych polskich filmów i seriali takich, jak: Droga czy Prawo i pięść. Dominowała nie tylko muzyka filmowa, bo w repertuarze znalazły się przeboje Andrzeja Zauchy i świąteczny hit "White Christmas", który w oryginale śpiewał Bing Crosby. Olga Nawara rozruszała widownię hitem lat '70 grupy Abba "Mamma Mia", który sala śpiewała razem z artystką.

 

W pierwszej części koncertu występowali uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach. Miłosz Kazberuk na pianinie wykonał motyw przewodni z jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich seriali Dom. Potem na scenę wyszli uczniowie, absolwenci i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Popularne utwory filmowe, ale też i z programów telewizyjnych zagrali zespół akordeonowy Arturo Band, żeński zespół Girl on Fire, orkiestra kameralna Kozienickie Smyczki i Big Band pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka.

 

 

Gwiazdą niedzielnego koncertu był wokalista jazzowy Wojciech Myrczek.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook