Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020 r., 28 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Mieszkańcy Pionek zatrzymani w dużej akcji CBŚP. Zarzuty to przemyt narkotyków i handel bronią
Dodał: JaW, 28-04-2017 09:27, odsłon: 27520
Fot. Centralne Biuro Śledcze Policji
Fot. Centralne Biuro Śledcze Policji

Ponad 200 kilogramów narkotyków rozprowadziła w Norwegii zorganizowana grupa przestępcza z Mazowsza. Policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 13 osób odpowiedzialnych za ten proceder. Kolejne dwie były doprowadzone z zakładów karnych, gdzie odbywają kary za inne przestępstwa. Wśród aresztowanych są też mieszkańcy Pionek.

 

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące nie tylko działania w grupie, przemytu narkotyków, ale również handlu bronią.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP zatrzymali 13 członków grupy. Dziesięciu z nich to mieszkańcy Pionek i Kozienic. Do zatrzymań doszło też w Warszawie, Jordanowie i Szczecinie. Jak ustalili policjanci grupa ta działała w latach 2009-2014 w Piasecznie i na południowym Mazowszu. Zajmowała się przede wszystkim przemytem narkotyków z Hiszpanii, Polski, Holandii do Norwegii.

 

Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki były rozprowadzane m.in. w Kozienicach. Członkowie grupy korzystali również z wytwórni amfetaminy zlokalizowanych w Małopolsce oraz na Mazowszu. Sprzedawali amfetaminę, kokainę i ekstazy.

 

Policjanci CBŚP ustalili też, że zatrzymani ściśle współpracowali ze zlikwidowaną w 2013 roku grupą "Bukaciaka". Do tego na swoim koncie mają handel bronią i jej posiadanie.

 

Do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie trafiło w sumie 15 osób (dwie z nich zostały doprowadzone z zakładów karnych). W stosunku do kilku zatrzymanych wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Poza tym osoby te usłyszały zarzuty przemytu narkotyków, obrotu nimi, jak również handlu bronią i jej posiadania.

 

Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo w stosunku do 12 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Dwóm podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w uprowadzeniu i przetrzymywaniu mieszkańca podwarszawskiej miejscowości w celu uzyskania okupu. Zdarzenie to miało miejsce w 2002 roku.

 

Jak podaje Prokuratura Krajowa, łącznie w toku postępowania przedstawiono dotychczas zarzuty 119 podejrzanym oraz zabezpieczono ponad 40 jednostek brani palnej, 3 granaty i ponad 2000 sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
BRAWO POLICJA,zanim panowie przestepcy trafią do zakładów karnych powinni przejść solidną "ścieżkę zdrowia" ot tak dla poprawy samopoczucia przed odsiadką
28-04-2017, 10:59:16
+ 30
- 8
odpowiedz
Bardzo dobrze wreszcie miejscowa młodzież licealna będzie miała trochę trudniej z zakupem dragów. Noi co teraz robić na lekcjach? Bo wciąganie nosem pewnych specyfików stało się w ostatnich latach ważną i zajmującą czynnością na lekcjach w naszym liceum.
28-04-2017, 16:52:37
+ 14
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook