Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Mężczyzna, który zabił pracownika stacji paliwowej pochodzi z Pionek. Przyznał się do winy
Dodał: JaW, 16-01-2015 12:44, odsłon: 9812

Zabił pracownika stacji paliwowej. Jest w rękach policji. Policjanci z Garwolina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o brutalny napad na stację paliw, do którego doszło pół roku temu. Ciosy, które napastnik wówczas zadał okazały się dla pracownika stacji śmiertelne. 22-latek, który pochodzi z Pionek przyznał się do zabójstwa.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Rano jeden z klientów stacji paliw LPG znalazł rannego pracownika. Mężczyzna miał liczne rany cięte. Chociaż 29-latek szybko trafił do szpitala, obrażenia okazały się śmiertelne. Jak ustalono, napastnik po zaatakowaniu pracownika stacji ukradł kasetkę z niewielką ilością gotówki.

 

- Na początku brak było konkretnych informacji, które prowadziłyby do sprawcy. Dopiero ogromne zaangażowanie policjantów oraz prokuratury, sukcesywnie zbieranie i analizowane między innymi zabezpieczonych śladów pozwoliły na znalezienie tropu - mówił Leszek Wielgosz z garwolińskiej policji.

 

W ostatnich dniach policjanci ustalili podejrzanego w tej sprawie. To 22-latek, który pochodzi z Pionek, a od dwóch lat jest mieszkańcem powiatu garwolińskiego. Został osadzony w policyjnym areszcie, potem śledczy przeprowadzili z jego udziałem wizję lokalną na miejscu zdarzenia. Podejrzany po przedstawieniu zarzutu przyznał się do zabójstwa.

 

- Sąd zastosował wobec zatrzymanego najsurowszy ze środków zapobiegawczych - tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w zakładzie karnym. Za zabójstwo przepisy przewidują karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności - stwierdził Leszek Wielgosz.

/pok/ Echo Dnia

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Niech siedzi jak najdłużej !!!
16-01-2015, 14:45:42
+ 17
- 5
odpowiedz
Super Komentator
Kanalia, dane tego drania powinny być podane do publicznej wiadomości.
16-01-2015, 14:49:06
+ 18
- 5
odpowiedz
VIP
Marcel, jakie "siedzi" ?!
Jedyną karą jakie w tego typu przypadkach powinno przewidywać polskie prawo, powinna być bezwzględna kara śmierci i pozbawienie praw publicznych na zawsze.


Dodane obrazki:
16-01-2015, 19:01:46
+ 12
- 3
odpowiedz
VIP
Też tak uważam, ale, niestety, Unia nie pozwala a obywatelski projekt ustawy zgłoszony z inicjatywy Janusza Korwin-Mikkego odrzuciła ówczesna koalicja sejmowa. I po co ta cała gadka o przestrzeganiu reguły Pisma Świętego "oko za oko, ząb za ząb" (a wcześniej stanowił o tym także Kodeks Hammurabiego)?
16-01-2015, 19:15:44
+ 7
- 5
odpowiedz
Amator
To Nie Unia nie pozwala na wykonywanie kary śmierci ale Rada Europy . W Europie nigdzie sie nie wykonuje już kary śmierci , nie tylko w krajach Uni . Projekt JKM musiał i tak wylądować w koszu bo Polska jest sygnatariuszem konwencji o nie wykonywaniu kary śmierci , więc najpierw trzeba było by wypowiedzieć konwencje a potem dopiero przywracać w polskim Kodeksie Karnym kare śmierci . A tak na marginesie to dziwny jest humanitaryzm Rady Europy . W ich mniemaniu aborcja na żądanie do któregoś tam tygodnia jest dozwolona w większośc krajów Europy , eutanazje wprowadza też coraz więcej krajów Europy a skazanie na kare śmierci człowiaka który zabił ileś tam osób już nie jest humanitarne .
17-01-2015, 10:21:07
+ 10
- 2
odpowiedz
VIP
Bardzo lubię takie wpisy: konkretne, merytoryczne, na temat. Oczywiście, masz rację we wszystkim, o czym piszesz. Ja słowa "Unia" użyłem w znaczeniu przenośnym, gdyż w jej strukturach jest znacznie więcej regulacji sformalizowanych obligatoryjnie dla państw członkowskich aniżeli w Radzie Europy, nie zmienia to jednak faktu, że procedury ewentualnego wyłamania się także i z podpisanych konwencji są ściśle określone a próby tego wyłamania się byłyby - mówiąc eufemistycznie - niemile widziane przez pozostałe państwa.
Użyte przez Ciebie słowo "humanitaryzm" powinno chyba raczej znaczyć "hipokryzja", stosowanie różnych miar do tych samych zjawisk oraz bezradność w unifikacji przepisów prawnych oraz norm moralnych w krajach o zróżnicowanych religiach, doświadczeniach historycznych oraz osiągnięciach gospodarczych i socjalnych. Takie "łatanie po kawałku" poszczególnych problemów cząstkowych oraz przymykanie oka na całość problemu o jednorodnej etiologii, przyczynach i skutkach. Ale to już temat na szerszą dyskusję, poza naszymi możliwościami na tym forum.
Pozdrawiam serdecznie
17-01-2015, 11:42:09
+ 5
- 3
odpowiedz
bibek..z religii i pisma świetego PAŁA ! "oko za oko ząb za ząb" to stary testament! Obecnie ( od Chrystusa) obowiązuje Nowy Testament. Faktem jest ,że żydzi uważają tylko STARY TESTAMENT... Oczywiście niczego nie sugeruje !!!
17-01-2015, 11:45:24
+ 3
- 5
odpowiedz
VIP
Chyba coś ci się pomyliło, albo niedokładnie przeczytałeś mój wpis. Ja napisałem, że zasada "oko za oko, ząb za ząb" jest przytaczana w Piśmie Świętym, a więc nie pisałem, czy w Starym, czy w Nowym Testamencie. Więc na pałę nie zasłużyłem, zwłaszcza, że się nie pomyliłem i napisałem prawdę! Musisz to odkręcić i - co ci się chyba nie zdarza - ale jednak przeprosić!
A na marginesie: nie uważam się za wielkiego znawcę religii i Pisma Świętego, ale ta zasada, o której mówimy, głęboko tkwi w moim życiorysie, gdyż kiedyś w liceum na lekcji historii dostałem dwójkę z Kodeksu Hammurabiego (nota bene - jedną z niewielu dwójek w ogóle na przestrzeni całego okresu mojej edukacji!). I w tym miejscu chciałbym napisać (gdyż się z tym tekstem zgadzam i - co najważniejsze - stosuję się do niego w życiu!), co na temat miał do powiedzenia Czesław Mozil ("Skarb" nr 12/2014, str. 43) /cytuję/ "Potwornie mnie denerwuje, że wszyscy starają się być ekspertami. A przecież jest czymś całkowicie normalnym powiedzenie: nie znam się na tym. W naszym kraju ściemnianie i udawanie kogoś, kim się nie jest, wciąż jest mile widziane".
17-01-2015, 12:52:45
+ 6
- 5
odpowiedz
Nowicjusz
Panie /Pani BIIIIIIIIIIIIIIBEEEEEEEEEEK !!!!! Daj Pan żyć !!!!
17-01-2015, 17:55:12
+ 3
- 5
odpowiedz
VIP
Ustosunkowałem się do tego wpisu na innej stronie, tj. "Na Pronicie powstanie duży zakład".
17-01-2015, 18:48:46
0
- 1
odpowiedz
co ty za bzdury piszesz ? jak kara śmierci to nie pozbawienie praw publicznych na zawsze, jedno wylkucza drugie pfff..
18-01-2015, 15:21:16
+ 3
- 3
odpowiedz
VIP
Polecam mniej więcej ostatnie 10 min "Dekalogu 5" K. Kieślowskiego, gdzie w celi smierci odczytują skazanemu wyrok.
18-01-2015, 15:58:05
+ 4
- 1
odpowiedz
VIP
No cóż, muszę zabrać głos. Istotnie, zarówno kara śmierci, jak i kara pozbawienia praw publicznych na zawsze, były stosowane pod rządami "starego" kodeksu karnego i teraz obie nie występują. Ale obie te kary wcale się nie wykluczały, chociaż z pozoru tak to wygląda (człowiek nie żyje, więc jakie prawa, prawda?). Otóż zgodnie z art. 40 paragraf 1 aktualnego kodeksu karnego pozbawienie praw publicznych obejmuje m.in. utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego oraz utratę orderów, odznaczeń i tytułów honorowych, co - przekładając na język poprzednich regulacji prawnych - oznaczałoby dla rodziny skazanego na śmierć utratę szeregu przywilejów, jakie rodzina miałaby z racji tych stopni i tytułów skazanego po jego śmierci a na nagrobku nie możnaby np. napisać, że tutaj pochowany jest generał, pułkownik itp.
Gdybym się mylił, to mam nadzieję, że "Marcel" zabierze głos i wytłumaczy to bardziej precyzyjnie.
A tak na marginesie: bardzo nie lubię słowa "bzdury", zwłaszcza wypowiadanego bez zdania racji.
18-01-2015, 16:14:17
+ 2
- 4
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook