Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2019 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Jak wejść w nowy rok radośnie i bez przykrych niespodzianek? Policja radzi
Dodał: MaG, 29-12-2017 20:49, odsłon: 2505
ilustracja przykładowa, źródło: Pixabay
ilustracja przykładowa, źródło: Pixabay

Noc sylwestrowa to czas, na który wiele osób wyczekuje z upragnieniem. Również wiele osób pochłoniętych beztroską zabawą da się ponieść tej szczególnej chwili i emocjom z nią związanych. Warto jednak cały czas pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które uchronią nas od niechcianych konsekwencji.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Tej nocy na całym terenie całego powiatu większa ilość policjantów będzie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców, zwłaszcza w miejscach, gdzie organizowane będą imprezy sylwestrowe, jednak nie są oni w stanie zastąpić naszego zdrowego rozsądku.

 

Co roku w tym okresie powraca problem nieumiejętnego obchodzenia się z petardami i fajerwerkami, które stają się przyczyną groźnych wypadków. Używanie wyrobów pirotechnicznych wymaga szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 

Należy mieć na uwadze, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w Polsce obowiązuje zakaz używania petard oraz innych środków pirotechnicznych w miejscach publicznych, z wyłączeniem ograniczeń w dniach 31 grudnia i 1 stycznia każdego roku. Nie oznacza to jednak, że w tych dniach istnieje dowolność, bowiem używanie przedmiotów zawierających wyroby pirotechniczne np. niezgodnie z przeznaczeniem może spowodować szereg negatywnych konsekwencji i to nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

 

Równie ważne jak to w jaki sposób używamy fajerwerków i petard jest ich pochodzenie, dlatego kupujmy tylko takie, które posiadają odpowiednie atesty, oznaczenia klasy bezpieczeństwa, wskazanie producenta wraz z danymi adresowymi oraz instrukcję w języku polskim. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy opakowanie, w jakim materiały są oferowane do sprzedaży, jest nienaruszone, czy nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń.

 

Ponadto pamiętajmy, żeby bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta, zachowujmy odpowiednią odległość podczas odpalania fajerwerków, wybierzmy odpowiednie miejsce do zabawy i pod żadnym pozorem nie próbujmy odpalać ich w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach czy w oknach mieszkań.

 

Wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Również ich sprzedaż osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Niektórzy z nas spędzą noc sylwestrową na koncertach i imprezach plenerowych. Takie zatłoczone miejsca są idealne dla kieszonkowców, dlatego zastanówmy się, czy warto zabierać ze sobą dużą ilość pieniędzy albo cenną biżuterię.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook