Dzisiaj jest piątek, 17 stycznia 2020 r., 17 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Dwa potrącenia pieszych w Pionkach i Laskach
Dodał: JaW, 23-12-2014 19:28, odsłon: 6518
Fot. czytelnik
Fot. czytelnik

Do dwóch potrąceń pieszych doszło we wtorek. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 16 na ulicy Aleja Jana Pawła II, a drugie po godzinie 17 w miejscowości Laski w gminie Pionki.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

 

Przed godziną 16 na przejściu dla pieszych przy stacji paliw na ulicy Aleja Jana Pawła II fiat 126p uderzył w kobietę, która właśnie opuszczała pasy. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

 

Do znacznie poważniejszego zdarzenia doszło po godzinie 17 w miejscowości Laski w gminie Pionki. Kobieta kierująca osobowym renault potrąciła starszego mężczyznę, który szedł poboczem. Samochód jechał od strony Garbatki-Letnisko w kierunku Pionek. Pieszy w ciężkim stanie trafił do szpitala.

 

Okres jesienno-zimowy, gdy wcześnie zapada zmrok, to czas, w którym najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. Kilkanaście dni temu po podobnym tragicznym wypadku na ulicy Sienkiewicza poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Apelujemy do pieszych i kierowców o rozwagę. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy wszystkim nam towarzyszy pośpiech. Pamiętajmy również o noszeniu odblasków!

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jeżdżę samochodem i wiem z własnego doświadczenia,że wielu pieszych przed wejściem na pasy uważa że ma pierszeństwo.Poprostu kierowca nie wyrobi z hamowaniem nawet gdy jedzie z przepisową prędkością.
23-12-2014, 19:51:21
+ 16
- 4
odpowiedz
Nowicjusz
w szarówce wcale nie widać pieszych! a niech jeszcze lekko deszczyk pada to już w ogóle! moim zdaniem odblaski powinni nościć wszyscy piesi i każdy rowerzysta!
23-12-2014, 19:59:48
+ 18
- 1
odpowiedz
Poroniony pomysł ustawodawców z tym pierwszeństwem dla pieszych.A z drugiej strony pieszy też powinien pamiętać,że ma tylko jedno życie i nie ustrzeże go żaden przepis przed śmiercią.To jest tak jak z ulgami dla emerytów,którzy mogą przechodzić przy czerwonym świetle.
23-12-2014, 20:09:28
+ 17
- 3
odpowiedz
Jechałam wczoraj Aleją Jana Pawła II ok 5 minut przed wypadkiem. Widoczność byłą zerowa, ciemno brak zapalonych jeszcze latarni, deszcz i oślepiające samochodny z naprzeciwka. Sama zastanawiałam się czy przypadkiem kogoś nie potrące mimo wolnej prędkości. Więc nie chce usprawiedliwiać kierowców, ale pieszy też powinni zachować szczególną ostrożność przy takich warunkach.
24-12-2014, 08:21:39
+ 6
0
odpowiedz
zamiast pieszy powinno być piesi przepraszam za pomyłkę
24-12-2014, 08:24:16
+ 2
0
odpowiedz
Amator
Co jest z oświetleniem ulicznym w Pionkach !
Dlaczego lampy , które i tak słabo świecą zapalają się
o 1 godzinę za późno ?
O godz. szesnastej jest już zupełnie ciemno.
Piesi są kompletnie niewidoczni.
Może ofiary wypadków powinni obciążyć odpowiedzialnego za za bezpieczeństwo na ulicach - Urząd Miasta ?
24-12-2014, 10:08:05
+ 5
0
odpowiedz
Nowicjusz
kto porusza się na trasie przez Laski ten wie, że tam jest gruntowe pobocze i nie sądzę, aby kierująca nim jechała. Otóż gdy pada deszcz, to mądrzy ludzie nie chcą pobrudzić sobie obuwia i chodzą po krawędzi asfaltu czy nawet środkiem pasa po zmroku bez jakiegokolwiek oświetlenia (doswiadczylem tego kilka razy). Jeżeli jest taka możliwość to prosze sprecyzować o które pobocze chodzi, bo jeżeli to gruntowe to pytanie co robiła tam kierująca. Druga sprawa którą stroną tego pobocza się ten mężczyzna poruszał.
24-12-2014, 10:34:04
+ 6
0
odpowiedz
zyje już tyle lat na laskach i nie doczekam się chodnika , już tyle wypadków było , ile jeszcze osób musi zginąć aby wkońcu postawili chodnik np,jak na suskowoli ... nie pizdrawiam !
26-12-2014, 12:57:51
+ 2
0
odpowiedz
żeby zrobić chodnik trzeba trochę miejsca a znając życie trudno będzie od ludzi wykupić parę metrów z ich własności
26-12-2014, 19:23:09
+ 2
0
odpowiedz
Super Komentator
Myślę, że to nowe zadanie dla nowego Burmistrza, a więc dobre oświetlenie przejśc dla pieszych, nowa farba na przejściach(bo ta to jakaś podróbka-nie odbija światła, ktoś poleciał po kosztach)W kilku miejscach przejścia są za blisko skrzyżowań, no i oczywiście brak sygnalizacji świetlnej. Panie Romualdzie święta się skończyły, czas zakasać rękawy, pogonić urzędnikow do roboty i zrobić coś dla bezpieczeństwa pieszych na drogach.Każdy rozjechany pieszy nadrodze idzie od tej chwili na Pana konto.Liczę na szybkie działanie.Proszę się przejechać po mieście i zobaczyć jaki jest stan przejść dla pieszych, do tego nie potrzeba audytu.I jeszcze raz przypopminam, każdykolejny rozjechany idzie na Pana konto.
26-12-2014, 22:26:23
+ 2
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook