Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Czy 14-latka z Pionek mogła być ofiarą bardzo niebezpiecznej ‘gry’ internetowej? Niebieski wieloryb budzi trwogę u rodziców
Dodał: JaW, 20-03-2017 11:51, odsłon: 24727
Fot. internet /przykładowa ilustracja/
Fot. internet /przykładowa ilustracja/

Czy uczennica jednego z pionkowskich gimnazjów mogła być pierwszą ofiarą śmiertelnie niebezpiecznej "gry" internetowej pod nazwą "niebieski wieloryb"? Ma to wyjaśnić postępowanie policji. Pewne jest to, że 14-latka podjęła w sobotę wieczorem nieudaną próbę samobójczą. Potwierdza to Ilona Tarczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. - Przyjęliśmy zawiadomienie o próbie samobójczej, w której niewykluczony jest wpływ internetu. Dziewczynka trafiła do szpitala w Kozienicach. Nie ma zagrożenia dla jej życia – przekazuje Tarczyńska.

Do dramatycznych wydarzeń miało dojść w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Aleje Lipowe. 14-latka zażyła dużą dawkę leków. Nastolatka została przewieziona do szpitala w Kozienicach. Tamtejszą policję o całej sprawie zawiadomili jej rodzice.

 

Niewykluczone, że próba samobójcza miała związek ze śmiertelnie niebezpieczną grą "niebieski wieloryb", która do Polski przywędrowała z Rosji. Młodzi ludzie na portalach społecznościowych dzielili się różnymi zadaniami, które zostały tak skonstruowane, żeby szokować. Przez 50 dni koordynator każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu i oglądać horrory. "Zabawa" może zakończyć się nawet samobójstwem.

 

W związku z tym zdarzeniem policjanci zajęli komputer i telefon komórkowy u innej nastolatki z osiedla Podgóry. Obecnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie zostało wyłączone dla tej treści.
Wasze komentarze
Szczęśliwi, którzy dzieciństwo spędzili w erze przedinternetowej!
20-03-2017, 12:41:50
+ 80
- 10
odpowiedz
Czy dobrze się czujesz???
20-03-2017, 21:56:15
+ 1
- 33
odpowiedz
Od razu wszyscy zakładają że to wynik gry nikt nie pomyśli jak potwornie koledzy z klasy potrafią znęcać się nad innymi a szkoła i nauczyciele nic nie robią. Ta dziewczyna prawdopodobnie nie wytrzymała całe szczęście że pomoc przyszła w odpowiednim momencie. To jest tragedia dla rodziców i całego środowiska w którym to dziecko przebywało.
20-03-2017, 23:22:36
+ 25
- 4
odpowiedz
VIP
Nie jestem pewien, czy temat jako taki jest do "chwalenia się" przed światem (autor artykułu pisze nawet, że jest to "pierwsza ofiara" tej niebezpiecznej gry), ale w mediach o przypadku z Pionek głucha cisza a o Pyrzowicach i Gliwicach informacje są na tzw. jedynce (chociażby radiowa "Trójka" i portal wp.pl). Sprawa dla p. Wyroślaka, gdyż chyba jednak warto informować i przestrzegać.
21-03-2017, 09:56:38
+ 25
- 6
odpowiedz
W każdym razie, jeżeli ta sytuacja była wynikiem tej "gry" z Internetu i to ma rzeczywiście spory wpływ na młodzież, nastolatki, to już należy cząć się obawiać, co będzie się działo dalej.
Wiemy, jak dzisiaj działa Internet na młodzież? Jak się potrafi zachowywać młodzież pod wpływem Internetu, portali społecznościowych?
Myślę, że ta "nowa gra" może być zagrożeniem dla młodzieży, a szczególnie dla nastolatek.
Dodane obrazki:
21-03-2017, 10:33:07
+ 21
- 5
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook