Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Ślizgawica na drogach. Trzy samochody wylądowały w rowie na trasie Radom-Kozienice
Dodał: JaW, 14-01-2017 15:46, odsłon: 20386
Fot. czytelnik
Fot. czytelnik

Ciężki poranek dla kierowców i służb drogowych. W sobotę około godziny 8:30 na trasie 737 Radom-Kozienice w ciągu kilkunastu minut trzy samochody wylądowały w rowie niemal w tym samym miejscu. Kilka osób ze złamaniami i ogólnymi potłuczeniami trafiło do szpitala.

- Nawierzchnia była tak śliska, że ratownik medyczny od razu po wyjściu z karetki pośliznął się i przewrócił – relacjonuje czytelnik, który był świadkiem zdarzeń.

 

Do wypadków doszło w sobotni poranek w okolicach parkingu leśnego na drodze wojewódzkiej numer 737 Radom-Kozienice na odcinku między Jedlnią a rondem na Załamanku. Serię pechowych wydarzeń zapoczątkował kierowca terenowego opla frontera, który jako pierwszy wylądował w rowie. W momencie, gdy na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policja kilkanaście metrów dalej dachował chevrolet matiz. Jadący nim cztery kobiety ze złamaniami i ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Minęło parę minut i na śliskiej nawierzchni nie wyhamował kierowca opla astra, który również wjechał do rowu. W każdym z wypadków kierowcy i pasażerowi nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

 

 

Jako pierwszy do rowu wjechał kierowca terenowego opla frontera.

 

 

Kilkanaście metrów dalej w rowie wylądował opel astra.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Miałem okazuję jechać tą drogą ok godziny 10.30 jak jeszcze oba auta leżały na poboczu i policja dokumentowała zdarzenia.
Droga na wysokości parkingu w lesie plus dalej łuk w stronę Radomia to był istny lód, sam miałem wielki problem żeby zmieścić się w zakręcie i wyhamować przed tą kolizją. Dodam iż wcześniejszy fragment drogi od ronda do parkingu miał dobrą przyczepność i nić nie świadczyło o tym iż dalej może być problem.
Po minięciu miejsca kolizji, na wysokości Poświętnego mijałem piaskarkę, udało mi się z gościem na CB pogadać i ostrzec go o zablokowanej drodze i warstwie lodu. Przy okazji dowiedziałem się iż droga nie była od piątku niczym posypana mimo iż były sygnały że jest bardzo ślisko – kierowca piaskarki stwierdził że to decyzja „góry”.


Szanowna Redakcjo, proszę w imieniu mieszkańców przeprowadzić śledztwo jak wygląda kwestia odśnieżania dróg powiatowych, dlaczego feralnego dnia do 10:30 odpowiednie służby nie zajęły się tematem (z bazy w Siczkach jest tylko 5 km), czy czasem ktoś nie dopełnił swojego obowiązku i bogu ducha winni ludzie musieli zostać poszkodowani.
14-01-2017, 17:32:33
+ 33
- 1
odpowiedz
dodam że na miejscu poszkodowanych zastanowiłbym się czy nie obciążyć kosztami napraw, uszczerbku na zdrowiu zarządcy drogi - to jest skandal że mimo tak lekkiej zimy (niskich kosztów odśnieżania) ktoś nie wysłał sprzętu w nocy lub z samego rana żeby to solą posypać
14-01-2017, 17:37:17
+ 36
- 1
odpowiedz
przecież to oczywiste
14-01-2017, 23:55:13
0
- 9
odpowiedz
VIP
Cześć socjalistyczni wyborcy PISu !
No i co ? Ten Wasz szef MONu jednak wyszedł cało z tej wczorajszej stłuczki ?

Mam nadzieję, że Żandarmieria Wojskowa która przejęła śledztwo w tej sprawie wyjaśni kto zainstalował w tym miejscu sygnalizator świetlny i co robiły inne auta na trasie przejazdu kolumny ministra. I kto włączył to cholerne czerwone światło !!

Mam nadzieję, że winni zostaną surowo ukarani !

Dodane obrazki:
26-01-2017, 08:17:06
+ 57
- 1
odpowiedz
VIP
Zamach jak nic!
Trzeba koniecznie powołać komisję sejmową, bo inaczej wszyscy będą myśleć (a nie mają przecież racji!), że to wina kierowcy i tych nawigatorów od świateł.
26-01-2017, 10:57:24
+ 54
- 2
odpowiedz
Amator
pierwszy raz realnie odczułem strach przed tym panem, jak obrona będzie jak kierowcy w żandarmerii to źle wróży naszej Ojszczyźnie, ma on coś w głowie , że idzie na zderzenie z każdym kto stanie na drodze, dosłownie

p.s. a u Rydzyka jeszcze chwalił kierowcę, że tak szybko z Warszawy go przywiózł
26-01-2017, 14:38:35
+ 31
- 23
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook