Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Ktoś chciał wysadzić biurowiec w centrum Pionek? Strażacy znaleźli butlę z gazem i zapaloną świeczkę
Dodał: JaW, 08-05-2017 14:36, odsłon: 21738
Fot. Jakub Wojtaszewski/Mateusz Palka
Fot. Jakub Wojtaszewski/Mateusz Palka

Zgłoszenie o zdarzeniu strażacy otrzymali w poniedziałek około godziny 13. Pierwsza informacja mówiła o wyczuwalnym zapachu gazu w biurowcu Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Plac Konstytucji 3 Maja. Na miejscu zdarzenia pojawili się też policjanci, bo zaszło uzasadnione podejrzenie, że ktoś mógł specjalnie podrzucić do piwnicy butlę z gazem.

Jak powiedział nam Grzegorz Wikaliński – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Pionkach, strażacy szybko opanowali sytuację. Butla została zneutralizowana, pomieszczenia przewietrzone. Sprawdzono też poziom stężenia gazu. Nie była konieczna ewakuacja budynku.

 

Cały czas na miejscu zdarzenia pracują policyjni technicy kryminalistyczni, którzy zabezpieczają ślady. Sprawdzają czy ktoś nie podrzucił butli z gazem i chciał w ten sposób spowodować wybuch. Policja nie udziela zbyt wielu informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że obok butli stała zapalona świeczka.

 


- Sprawdzamy czy do zdarzenia doszło samoistnie czy w wyniku działania osób trzecich – powiedział nam Tomasz Warelis, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Pionkach.

 

Na chwilę obecną prawdopodobne wersje zdarzeń są dwie. Cały czas brana pod uwagę jest też ta, że ktoś mógł specjalnie odkręcić zawór w butli lub ją uszkodzić i w ten sposób spowodować eksplozję. Niewykluczone, że sprawa może być wynikiem nieszczęśliwych zbiegów okoliczności. Ma to wyjaśnić postępowanie policji.

 

W biurowcu w centrum Pionek swoją siedzibę ma nie tylko Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Znajduje się tam też biuro miejskiej spółki ciepłowniczej PWKC, firm ubezpieczniowych i biuro poselskie PiS.

 

 

Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyczni. Butlę z gazem zneutralizowali strażacy.

 

 

Informację o tym, że w biurowcu w centrum Pionek może ulatniać się gaz strażcy otrzymali około godziny 13.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook