Dzisiaj jest sobota, 25 maja 2019 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Śmiertelny wypadek na dzikim przejściu przez tory przy Jana Pawła II
Dodał: JaW, 22-03-2017 09:57, odsłon: 27219
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godziny 9:40 na niestrzeżonym przejściu przez tory kolejowe na wysokości stadionu przy ulicy Aleja Jana Pawła II. Z niewiadomych jak do tej pory przyczyn pod koła pociągu towarowego jadącego z Radomia do Dęblina dostał się mężczyzna w wieku około 60 lat. Zginął na miejscu. Okoliczności i przebieg zdarzenia ustala policja.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i to jest kolejny przykład, jak trzeba uważać, gdy przechodzi się przez tory kolejowe w takich miejscach, a do tego jeszcze nie być ostrożnym.
Szkoda człowieka, bo każde życie jest najważniejsze, ale najwidoczniej to on zawinił, skoro przechodząc, nie zachował ostrożności.


Tam, w takich miejscach, przechodzi się już na własną odpowiedzialność.

Dodane obrazki:
22-03-2017, 13:50:52
+ 28
- 9
odpowiedz
Nowicjusz
W tym miejscu za często dochodzi do wypadków. Moim zdaniem władze miasta dla bezpieczeństwa lekkomyślnych mieszkańców powinni postawić 2 - metrową siatkę, żeby się nawet przeskoczyć jej nie chciało.
Zbyt często tam ludzie sobie skracją drogę życia.
22-03-2017, 14:39:13
+ 8
- 32
odpowiedz
Pan ten chciał skrócić sobie drogę, ale niestety skrócił sobie życie.
Przykre to jest.
22-03-2017, 15:19:18
+ 29
- 1
odpowiedz
za przejście w takim miejscu karą powinno być sprzątanie miasta przez miesiąc
22-03-2017, 16:11:28
+ 28
- 5
odpowiedz
Super Komentator
Ja was nie rozumiem. Jesteśmy kowalami własnego losu. Decydujemy się na przejście przez tory w miejscu gdzie nie ma przejścia więc podejmujemy ryzyko. Zatem żadne płoty, siatki czy kary,
22-03-2017, 20:05:36
+ 34
- 4
odpowiedz
VIP
Przepraszam z góry rodzinę "denata" ale nastąpiła selekcja naturalna
22-03-2017, 22:25:27
+ 27
- 6
odpowiedz
Może i powinna być w tym miejscu założona jakaś, wysoka siatka, żeby nikt już nie przechodził przez tory w takim miejscu, tylko pytanie, czy to by pomogło?
I tak najprawdopodobniej znalazłoby się inne miejsca, czy miejsca, gdzie niektórzy by sobie przechodzili przez tory.

Zresztą, z tego co wiem, to jest jeszcze inne przejście "dzikie" przez tory, tuż za wiaduktem, od tej ulicy, z której idzie się w kierunku targu.

Nie pamiętam, jaka tam jest ulica. Tam też widzę, jak tam jestem, że ktoś sobie przechodzi przez tory.

No a tutaj, gdzie doszło do tej tragedii, to już nie jedna osoba straciła życie.

Tylko są tacy, którzy sobie i tak z tego nic nie robią i nadal przechodzą.

Ostatnio była inna tragedia, również w tym samym miejscu, gdzie jakaś dziewczyna, chyba młoda, straciła nogę, bo wpadła nogami pod koła albo lokomotywy, albo wagonów.

No ale to każdy sam decyduje, gdzie i przez co przechodzi.

Jeżeli ktoś nie dba o własne bezpieczeństwo, wyłącza myślenie, to potem są tego skutki.


No ale tragedia, to tragedia.

Dodane obrazki:
23-03-2017, 00:12:48
+ 25
- 7
odpowiedz
Proponuję obejrzeć na youtube którki film dokumentalny pt. "Egzekutorzy - minusy pracy maszynisty". Prędzej czy później niemalże każdy wykonujący ten zawód ma kogoś "na koncie", są tacy, którzy mają po kilkunastu.
W Pionkach co rok z hakiem ktoś ginie na torach. Miejsce ostatniego wypadku chyba przewodzi w statystykach.
Niech pociągną tam konkretne ogrodzenie na długości kilkuset metrów (ile to może kosztować? na pewno ułamek kosztów niedokończonego stadionu miejskiego), albo jeszcze lepiej - ogrodzenie i PRZEJŚCIE, legalne, takie jak na wysokości Lidla, gdzie człowiek musi przechodząc spojrzeć w lewo i w prawo. Chociaż z tego co wiem to na tym przejściu też ktoś zginął, w sposób klasyczny: zza przejeżdzającego pociągu wyłonił się znienacka skład jadący po drugim torze.
Ale oczywiście to są kompetencje PKP, a nie miasta, a może i Sejmiku Wojewódzwta Mazowieckiego albo kilku innych ciał i ogranów, w efekcie rzeczy które za czasów młodości Wuja Mariana zrobiłoby się raz-dwa w czynie społecznym obecnie nigdy nie nastąpią.
A na legalnym przejściu dla pieszych na wysokości Lidla pojawiły się ostatnio jakieś odblaskowe tabliczki przyczepione na drut miedziany (zakładam, że już je ktoś ukradł lub zniszczył) ALE OŚWIETLENIA TAM NIE MA I NIGDY NIE BĘDZIE, BO PO CO.
Dodane obrazki:
23-03-2017, 20:04:38
+ 17
- 8
odpowiedz
No to prawda.
Na tym, nielegalnym przejściu przez tory, gdzie doszło do tej tragedii, dość często ktoś ginie lub zostaje ranny. Jeżeli już, to takie siatki wysokie powinny się znaleźć w każdym takim miejscu, przy torach, bo w Pionkach takich przejść nielegalnych przez tory jest conajmniej kilka, tylko w różnych miejscach.

Zresztą tak naprawdę to takich przejść przez tory jest cała masa i wystarczy podać przykłady przy ul. Radomskiej, w kierunku przejazadu kolejowego, obok wsi Maryno.

Tam, po drugiej stronie, przy lesie jest ścieżka, po której chodzą ludzie i kawałek ścieżki skręca tuż przy samych torach.

Tam jest dużo swobody, żeby wejść na tory i zostać zaczepionym przez lokomotywę, czy wagony. Nawet nie trzeba przechodzić na drugą stronę torów, a tory kolejowe przy tamtej ścieżce, są zbyt blisko torów i z tym coś PKP powinno zrobić, jakoś to zabezpieczyć.


Tam bardziej niebezpiecznie, a wielokrotnie tam przechodziłem, idąc na spacer w lesie.

I takich miejsc, gdzie jest niebezpiecznie blisko torów, to jest w Polsce pełno.

Natomiast, co do tych tabliczek informacyjnych przy przejściu przez tory, na wysokości sklepu LIDL, to dobrze, że PKP informuje o bezpiecznym przejściu przez tory, w miejscu dozwolonym.

Chociaż takie przejście dla pieszych przez tory legalnie, jakie mamy za LIDLEM, też może skończyć się tragedią, a wiadomo, jak szybko tam przejeżdżają pociągi.

Dodane obrazki:
24-03-2017, 10:14:23
+ 15
- 6
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook