Dzisiaj jest piątek, 15 lutego 2019 r., 46 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Podejrzane substancje chemiczne w lesie koło Stawu Górnego. Interweniowała straż pożarna i policja
Dodał: JaW, 22-06-2017 20:16, odsłon: 14888

Blisko 200 litrów bliżej nieokreślonej substancji, która mogła być wykorzystywana do produkcji chemicznej zostało znalezione w czwartek po południu w ruinach budynku znajdującego się na prywatnej działce w okolicach miejscowości Wincentów w gminie Pionki. Zgłoszenie postawiło na nogi straż pożarną i policję. Na miejsce przyjechało siedem wozów strażackich, w tym grupa ratownictwa chemicznego z Radomia.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jak przekazał dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 Grzegorz Wikaliński, wstępne informacje wskazują, że substancja nie jest stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Na pewno nie dostała się też do wody w Stawie Górnym.

 

Informacje o tajemniczej substancji chemicznej strażacy otrzymali w czwartek po godzinie 14. Znajdowała się ona na terenie prywatnej działki w pomieszczeniach piwniczych, będących pozostałością po rozebranym budynku. Sam teren był trudno dostępny dla ludzi, ale substancja się na nim znajdująca nie była zabezpieczona. Z pierwszych ustaleń wynika, że mogły to być środki służące do produkcji chemicznej jeszcze w latach '80, które ktoś postanowił składować. Szacuje się, że mogło się tam znajdować blisko 200 litrów różnych preparatów.

 

- Prawdopodobnie pochodzą one ze zlikwidowanej działalności gospodarczej właściciela tej posesji – przekazuje młodszy brygadier Wikaliński, dowódca JRG nr 4 w Pionkach.

 

O znalezisku powiadomiona została Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, która sprawdzi, z jaką substancją mamy do czynienia.

 

Strażacy zabezpieczyli teren. Na miejsce wezwany został właściciel działki. Swoje działania prowadziła też policja.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook