Dzisiaj jest sobota, 24 października 2020 r., 298 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Ponowne otwarcie Kolorowego Pudełka. Od jutra dzieci pojawią się w salach przedszkola
Dodał: DL, 05-05-2020 17:14, odsłon: 2883

Niepubliczne Przedszkole Kolorowe Pudełko od jutra będzie otwarte. Taką decyzję podjęła dyrektor placówki Milena Królikowska. Pytamy dyrektor o to jak będzie wyglądać funkcjonowanie przedszkola w dobie koronawirusa, oraz jakie wdrożono środki bezpieczeństwa. - Na decyzję o otwarciu placówki nie miała wpływu ilość dzieci, które wrócą do Kolorowego Pudełka. Nawet gdyby było to jedno dziecko, przedszkole zostałoby otwarte – mówi dyrektor.

Dyrektor Kolorowego Pudełka Milena Królikowska zapewnia, iż wszystkie zabezpieczenia zostały wdrożone w Kolorowym Pudełku. - Nasza placówka jest przygotowana do otwarcia zgodnie z dokumentem „Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3” .

 

W Przedszkolu zostaną wdrożone różne procedury, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom oraz przedszkolakom. Dyrektor wyjaśnia, że samo funkcjonowanie placówki nie ulegnie drastycznym zmianom, ponieważ zawsze przedszkole było zobligowane do przestrzegania rygorystycznych norm funkcjonowania placówki. Istotne w dzisiejszych czasach będzie zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w salach oraz przestrzeni dla dzieci.

 

- Zgodnie z zaleceniami wdrożyliśmy procedury zapewniające bezpieczeństwo naszym przedszkolakom. Trudno opisywać każdą z nich szczególnie, że część z nich to działania, które obowiązywały nas również w przeszłości. Przed pojawieniem się koronawirusa również byliśmy również zobligowani do przestrzegania bardzo rygorystycznych norm funkcjonowania placówki. Myślę, że warto wypomnieć o kwestiach które nabierają szczególnego znaczenia w obecnej sytuacji, a mianowicie związanych z zapewnieniem odpowiedniej jakości powietrza w salach oraz zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni dla dzieci, gdyż obecnie normy te zostały znacznie podwyższone. Obecnie minimalna przestrzeń dla dziecka to 4m2, zaś zalecenia co do wymiany powietrza w salach wynoszą co godzinę. Dzięki dużym salom dochodzącym do 90m2 jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom GIS-u oraz Ministerstwa Zdrowia również dzięki zastosowani mechanicznej wentylacji opartej na wymiennikach krzyżowych jesteśmy w stanie na bieżąco dostarczać świeże powietrze do wszystkich sal przy zapewnieniu komfortu dzieci w nich przebywających – powiedziała dyrektor.

 

Jakich zasad bezpieczeństwa będą przestrzegać pracownicy?

 

Jak informuje Milena Królikowska pracownicy otrzymali dodatkowe instrukcje, które obejmują między innymi to że powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący minimum 1,5 m. Personel kuchenny nie powinien kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się nimi. - Dodatkowo chcemy, aby pomimo trudnych warunków dzieci miały duży komfort przebywania w placówce – dodaje Milena Królikowska.

 

Co z rodzicami, którzy odbierają lub przyprowadzają dzieci?

 

Rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dzieci mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci oraz ich rodziców, który wynosi dwa metry.

 

Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej przedszkola, z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk). Do podmiotu może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. 

 

Ilu rodziców zadeklarowało chęć przyprowadzenia dzieci?

 

- Sytuacja zmienia się dynamicznie, można powiedzieć, że z minuty na minutę. Jesteśmy gotowi do przyjęcia naszych przedszkolaczków. Myślę, że coś więcej będziemy mogli powiedzieć po pierwszych dniach funkcjonowania. Na decyzję o otwarciu placówki nie miała wpływu ilość dzieci, które wrócą do Kolorowego Pudełka. Nawet gdyby było to jedno dziecko przedszkole zostałoby otwarte. Decyzja o otwarciu uzależniona była tylko od możliwości spełnienia warunków wytyczonych przez GIS i MZ – odpowiada Milena Królikowska.

 

W jaki sposób będą odbywały się zajęcia? Jaka będzie ich forma? Może jakieś wytyczne co do liczby dzieci przebywających w jednej sali? - W grupie może przebywać do 12 dzieci. Wuzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2 – informuje dyrektor.

 

Zajęcia ruchowe oraz taneczne będą dalej prowadzone. Priorytetem dyrekcji i pracowników Kolorowego Pudełka jest stworzenie jak najlepszych warunków dzieciom, aby nie odczuły jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu przedszkola. - Zajęcia będą odbywały się w sposób, w którym dzieci jak najmniej odczują to, iż pracujemy w wyjątkowych warunkach. Część zajęć które dotychczas prowadzone były z profesjonalnymi instruktorami teraz ze względu na procedury zostanie poprowadzona przez naszych wspaniałych nauczycieli. Myślę, że choć trudno dorównać umiejętności posiadanych przez Panią Paulinę Woźniak, która prowadzi w naszym przedszkolu TANG SOO DO lub Panu Piotrowi Czarnackiemu z radomskiej szkoły tańca SCENT OF DANCE, to zajęcia ruchowe oraz taneczne również się odbędą w naszej placówce - mówi Królikowska.

 

Co z odbieraniem dzieci?

 

Godziny odbioru dzieci nie ulegną zmianie, lecz sposób odbioru musi być zgodny z zaleceniami GIS i MZ. Rzeczy znajdujące się w przedszkolu, których nie można zdezynfekować zostaną usunięte, bądź zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

 

Czy nastąpi podział dzieci? Czy pierwszeństwo będą miały te dzieci, których rodzice pracują w miejscach szczególnie narażonych na koronawirusa? - Obecnie przy braku konkretnej informacji na temat ilości dzieci, które wrócą do przedszkola jest za wcześnie, aby mówić o tym kto będzie miał pierwszeństwo. Dążymy do tego, aby każde dziecko którego rodzic zgłosi chęć powrotu do przedszkola miało w nim miejsce. Życzę sobie i wszystkim abyśmy tak trudnych decyzji musieli podejmować jak najmniej – dodała na koniec dyrektor Kolorowego Pudełka Milena Królikowska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Strajk Kobiet. Protesty przeciw zakazowi aborcji. Mieszkańcy wielu polskich mias...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Obowiązujący przez siedem miesięcy roku czas letni właśnie się kończy. ...
Fot. Twitter- Kancelaria Premiera/Adam Guz
Nowe obostrzenia dotkną edukacji, gastronomii, czy osób starszych. Mateus...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 13 tys. zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce minionej doby. Zgodnie z...
17 października, a więc w tym samym czasie co Mistrzostwa Polski Kickboxingu w N...
Fot. Powiat Radomski - Szpital w Pionkach - Poradnie Specjalistyczne przy ul. Sienkiewicza
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach...
Fot. CHEP (1)
W obliczu postępujących zmian klimatycznych, firmy na całym świecie podejmują dz...
Fot. UM Toruń
Spektakle historyczne przygotowane przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki oglądać...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy charakterystyczne dla COVID-19 lekarz może wysta...
Fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu - mobilny aparat RTG
Samorząd województwa mazowieckiego kupuje 15 mobilnych aparatów RT...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że 22 października ...
Fot. Facebook - OSP Pionki
Dzisiaj, przed godziną 8 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Radomi...
Fot. www.noroutine.pl
Historia jak z filmu. Ewa i Konrad, a mniej oficjalnie Ecik i Kondzik pochodzą z...
Fot. KGW
Koło Gospodyń Wiejskich „rękoDZIELNE Babki” powstało w 2019 roku. Je...
Fot. Banksterzy - materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz kina elektrownia na dni 23-29 października. Do te...
Fot. Dorota Święcka, RDLP w Radomiu
20 października w siedzibie RDLP w Radomiu podpisane zostało porozumienie z Pańs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu radomskiego, któ...
Świetny występ reprezentacji Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, podcza...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Niezwykłe zdjęcia, ukazujące piękno Gminy Kozienice, można zobaczyć na wyjątko...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
75 m2 , 3-piętro,  4 pokoje, hall, WC, łazienka, balkon, piwnica. Na wyposażeniu meble kuchenne,  kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym, zmywarka. Mieszkanie jest po częściowym remoncie. Przed budynkiem wybudowano nowy wygodny parking samochodow...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992