Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Kiedy zacząć uczyć się języków obcych?
Dodał: , 25-04-2016 13:25, odsłon: 2209

Dzieci można zacząć uczyć języków już od urodzenia. Wielu rodziców robi to w sposób mniej lub bardziej intensywny. Na przykład czytając dzieciom, opowiadając im bajki lub śpiewając kołysanki. Pamiętajmy, że pierwszym językiem obcym dla maluszka jest język ojczysty.

Fundamentalną kwestią w nauce małych dzieci, również w nauce języków jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Niezmiernie istotne jest aby otoczenie, w którym przebywa dziecko było na jak najwyższym poziomie. Warto zadbać o odpowiedni klimat, kolorowy wystrój - odpowiedni dla dzieci, jak również przestrzeń i szeroko rozumianą jakość pomieszczeń.

 

Po co uczyć małe dzieci języków obcych?

Języki obce stanowią, jak sama nazwa wskazuje, nowość w percepcji postrzegania świata przez dziecko. Są czymś obcym, nowym, wymagającym wytężenia umysłu w celu poznania. Możliwość poznawania świata powoduje rozwój synaps mózgowych i szarych komórek u dzieci, wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój intelektualny. Dlatego bardzo ważne jest, by maluszki od najmłodszych lat mogły swobodnie eksplorować otoczenie i mieć kontakt z różnymi bodźcami, stymulującymi wszystkie zmysły.

 

Nauka języków od najmłodszych lat ma również za zadanie oswajać maluchy z melodią języka. Rozpoczęcie nauki języka w wieku przedszkolnym zwiększa szansę na to, aby dziecko w przyszłości jako dorosły człowiek, znało 2 lub 3 języki obce. Znaną od lat kwestią jest to, że łatwiej jest się uczyć każdego kolejnego języka obcego.

 

Inne zajęcia dodatkowe

Dzieci w wieku przedszkolnym są jak gąbka. Chłoną wszystkie bodźce z otaczającego je świata. Każda forma aktywności (zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, językowe, sportowe, logopedyczne i wszelkie inne formy wykazywania zainteresowania dzieckiem) stwarzają warunki do tego, aby dzieci codziennie otrzymywały pozytywne doświadczenia, które rozwijają nasze pociechy i wpływają na ich codzienne postawy, zachowania, otwartość, lekkość w nawiązywani kontaktów z rówieśnikami i wiele innych kwestii związanych z codziennym życiem.

 

Milena Królikowska


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook